XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”

IMG 0219

W niedzielę 8 października przed Mszą św. o godz. 11.00 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas poezją, śpiewem i modlitwą uczcili niegasnącą pamięć o św. Janie Pawle  II. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zaczerpnięte zostało z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000. Św. Jan Pawł II zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo: przykład świętego życia, cierpienia i śmierci, oraz skarb swego nauczania, by z niego czerpać, by żyć na miarę nadziei.

Mówił:

„…Proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym,

– abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,

– abyście nigdy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

Proszę was:

– abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,

– abyście od Niego nigdy nie odstąpili,

– abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On „wyzwala” człowieka,

– abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu”.

Spotkanie Młodych w Limanowej - X Synaj

IMG 0039

W sobotę 23 września, pełni zapału wyruszyliśmy na X Synaj. Gościła nas piękna Limanowa, gdzie w bazylice czekała Matka Bolesna i wspólna Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża. Jak zawsze, spotkanie 'Młodego Kościoła' przebiegało w cudownej, rozśpiewanej atmosferze uwielbienia naszego Pana Jezusa Chrystusa i Marii. Czuliśmy obecność Ducha Świętego, który unosił nasze serca ku niebu.

Uczestnicy spotkania

I spotkanie Młodziezy w domu Sióstr Urszulanek

IMG 7066

W piątek 22 września młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania udała się do domu sióstr Urszulanek w Lipnicy Murowanej. Było to pierwsze tego typu spotkanie formacyjne. Na miejscu zostaliśmy powitani przez mieszkające tam siostry oraz młodzież lipnicką. Wspólnie spędzany czas rozpoczęliśmy od modlitwy. Następnie siostra Joanna (inicjatorka tego spotkania) w ciekawy sposób przedstawiła nam talenty św. Urszuli Ledóchowskiej i sposoby na ich wykorzystanie. Potem wspólnie odkrywaliśmy własne zdolności oddając cześć Bogu przez śpiew oraz twórczość literacką i aktorską. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze, czas szybko minął i trzeba było wracać do domu. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd - by wspólnie uwielbiać Jezusa, który jest sensem naszego życia.

Uczestniczki spotkania

Modlitwa różańcowa - RÓŻANIEC DO GRANIC

RDG

Zachęcamy wszystkich chętnych z naszej parafii do udziału w wielkiej ogólnopolskiej modlitwy różańcowej pod wspólnym mianem RÓŻANIEC DO GRANIC. Wspólna modlitwa   zaplanowana jest na sobotę 7 października 2017 w Święto Matki Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień fatimskich. Tego dnia, wierni całej Polski udają się na granice kraju i otoczą nasz kraj modlitwą. Szacuje się, że w skali kraju w modlitwie weźmie udział kilkaset   tysięcy wiernych.

Z naszej parafii zostanie zorganizowany wyjazd do kościoła w Wierchomli Koło Piwnicznej. W zależności od ilości osób chętnych – pojedzie bus lub autobus. Koszt -15 zł od osoby. Zapisy w pana kościelnego od 1 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wpisując w wyszukiwarkę hasło: różaniec do granic lub na miejscu u p. Grażyny Chojeckiej. Zgłoszeni chętni z naszej parafii zostaną zarejestrowani, nie trzeba logować się indywidualnie. Młodzież niepełnoletnia, która chciałby wsiąść udział w wyjeździe musi mieć zgodę rodzica [jeżeli nie jedzie z rodzicem ] i wyznaczonego pełnoletniego opiekuna. Należy również zabrać ze sobą przede wszystkim różaniec, a także prowiant oraz odzież stosowną do pogody.