Aktualności

PDMD i LSO w Krynicy

 

IMG 7838

Dnia 24 czerwca br. dzieci i młodzież należąca do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Liturgiczna Służba Ołtarza w nagrodę za całoroczna pracę udała się na jednodniowy wypoczynek do Krynicy Zdrój. Łącznie 80 osób.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wyjazdu kolejką na Górę Parkową. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy szaleństwo na „Rajskich ślizgawkach”. Korzystaliśmy z trzech metalowych rynien: od spokojnej fali poprzez spiralę, aż do jedynego w Polsce Kamikadze, którymi zjeżdża się w specjalnych filcowych kocykach oraz zjeżdżalni pontonowej. Po ponad dwugodzinnej zabawie szlakiem zeszliśmy do miasta, do Willi Pogoń na obiad. Na deser zjedliśmy pyszne lody. Po „obżarstwie” udaliśmy się na zakup pamiątek oraz Pijalni Głównej wód mineralnych. Spacerowaliśmy po deptaku oraz pięknym Parku Zdrojowym. Oczarowani miastem, atrakcjami oraz odrobinkę zmęczeni wsiedliśmy do autokaru. Zdjęcia z szaleństw w galerii.

Wolontariusze SKC na Zamku Królewskim w Warszawie

IMG 7290

Dnia 21 czerwca siedmioosobowa grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Tymowej wraz z opiekunem, Magdaleną Bednarek, uczestniczyła w uroczystej gali finałowej konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wolontariusz Roku 2017". Ceremonia z udziałem Minister Edukacji, pani Anny Zalewskiej, odbyła się w Warszawie na Zamku Królewskim o godzinie 14:30.

Głównym celem konkursu było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie w środowisku szkolnym i lokalnym. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcić dwuminutowy film ukazujący pracę wolontariusza, równocześnie zachęcając innych do podjęcia tej pracy. Ocenie podlegało wykonanie filmu, ciekawy pomysł przedstawienia tematu, jak i praca włożona w całoroczny wolontariat. Nagrody przyznawano w kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna.

Spot nakręcony przez Szkolne Koło Caritas w Tymowej pt. "Podziel się dobrem!" został doceniony przez komisję, która zaprosiła wolontariuszy na galę rozdania nagród. Laureaci konkursu do końca nie wiedzieli, które z miejsc zajmują. Wszystko wyjaśniło się dopiero po południu, kiedy to prowadząca galę pani Anna Ostrowska ogłosiła oficjalne wyniki. Najważniejsza informacja dnia? Praca uczniów z Tymowej zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum! Nagrodę, w postaci statuetki, dyplomu oraz drobnych upominków, wręczała pani minister Anna Zalewska. Wśród zaproszonych gości znalazła się również kurator małopolska pani Barbara Nowak oraz wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec. Po głównych uroczystościach przyszedł czas na mały poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia. 

Każda nagroda bardzo cieszy i motywuje do dalszego działania, ta uzyskana na wysokim szczeblu również. Wolontariusze z Tymowej wiedzą o tym doskonale i już przygotowują się ze zdwojoną siłą do następnego roku pełnego pracy dla drugiego człowieka.

Zapis z gali dostępny jest na oficjalnym kanale Ministerstwa Edukacji Narodowej w serwisie YouTube i na stronie  https://kuratorium.krakow.pl/gala-finalowa-ogolnopolskiego-konkursu-wolontariusz-roku-ministerstwa-edukacji-narodowej/

Katarzyna Włodarczyk

Szkolne Koło Caritas liczy 54 wolontariuszy. Są to uczniowie klas gimnazjalnych i klasy VI szkoły podstawowej. Nasi wolontariusze czerpią satysfakcję z każdego działania. Ich radość „zaraża”. Działają intuicyjnie, odruchem serca z radością i wiarą w to, że tak trzeba. Doceniają w życiu to co mają, kształtują swoje charaktery. Zmieniają się ich poglądy na świat i życie. Są bardzo komunikatywni. Świetnie radzą sobie w pracy w grupie. Szukają coraz to nowszych pomysłów i twórczych rozwiązań. Twierdzą, że warto pomagać za piękny uśmiech, za dobre słowo. A czy jest coś piękniejsze niż uśmiech drugiego człowieka?

Opiekunowie SKC

Ks. Jerzy Kawik, Magdalena Bednarek, Grażyna Bednarek, Monika Sułek

XI Parafilny Festyn już za nami

088

Dnia 11 czerwca w naszej miejscowości odbył się Parafialny Festyn Serca. W tym roku bawiliśmy się razem już po raz jedenasty! Impreza rozpoczęła się o godzinie czternastej Mszą św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Majerczaka oraz ks. Jerzego Kawika, którzy po nabożeństwie oficjalnie zainaugurowali zabawę.

Tegoroczne występy przyprawiały dosłownie o zawrót głowy! Swoimi występami uraczyły nas zwyciężczynie programu"Aplauz! Aplauz!" Kinga i Ania Gurgul. Ich śpiew niejednego poderwał z ławki. Później scenę opanowały zumbowiczki, zespół młodzieżowy z Tymowej oraz grupa teatralna, która zaprezentowała się w programie "Kocham cię Tymowo!". Nie mogło również zabraknąć wspaniałego poloneza w wykonaniu tymowskiej młodzieży oraz pokazu naszych dzielnych ochotników strażaków. Aby podtrzymać emocje dziewczyny z klasy II gimnazjum prowadziły tańce integracyjne z udziałem dzieci. Tancerze wirowali na parkingu prezentując swoje umiejętności. Młodszym pomagali rodzice chętnie z nimi tańcząc. W tym samym czasie strażacy przewozili dzieci samochodem po Tymowej. W kolejnym MARATONIE SERCA zorganizowanym przez klub sportowy Tymon – Tymowa wzięło udział ponad 40 zawodników. Wszyscy ukończyli bieg, wiec zasługują na medal. Najważniejszym punktem dnia było oczywiście losowanie nagród około godz. 20.00. Nagrody dla uczestników Maratonu Serca zostały ufundowane przez klub sportowy Tymon – Tymowa. Pozostałe przez organizatorów festynu. Wszyscy wytrwali wspaniale bawili się do godz. 21.00. Po emocjonującym wyłanianiu zwycięzców przyszedł czas na porywający pokaz tańca z ogniem grupy Fire&Drums ze Szczurowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego festynu! Nie zapominamy również o naszych sponsorach, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Wszystkim Wam z całego serca dziękujemy!

Sponsorzy XI Parafialnego Festynu Serca

Pan Paweł Kulig - właściciel firmy transportowej KOLTRANS

Pan Zbigniew Jakóbczyk – właściciel firmy SYSTEM-DACH

Państwo Aneta i Wojciech Lasotowie

Pan Grzegorz Borowic właściciel FERMY DROBIARSKIEJ

Pan Marek Jakóbczyk – właściciel restauracji ZACISZE

Państwo Maria i Kazimierz Adamik

Firma „SEKO” – p. Michalina Garbacz

Państwo Halina i Florian Pajor – Zajazd u Florka

Zarząd Kółka Rolniczego w Tymowej

Państwo Małgorzata i Wincenty Grzesiccy – Restauracja „PODZAMCZE”

Państwo Elżbieta i Andrzej Mellerowie

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Firma Handlowa „MIDEX” z Krakowa

Firma Koral z Nowego Sącza

Pan Krzysztof Kozarewski

Państwo Bernadetta i Andrzej Rabiaszowie

Państwo Bożena i Włodzimierz Rabiasz

Hurtownia WRAMEX Jurków

MOKSiR w Czchowie

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Pan Józef Janicki.

Państwo Barbara i Robert Jakóbczyk

Pan Jakub Bajer

Państwo Grażyna i Jacek Gicala

Państwo Renata i Robert Malaga

Byłe Koło Gospodyń Wiejskich z Tymowej

Pani Agata Szot - Skład Budowlany

Pani Bożena Bukowiec - właściciel sklepu spożywczo – przemysłowego „MALINKA”

Firma ART. – EVENT – Łukasz Kornaś

Osobom, które włączyły się w prace organizacyjno – porządkowe: czyli paniom z kuchni ( Elżbiecie Pachel, Zofii Wrona, Agnieszce Perc, Luizie Zgraja, Marcie Zaczyńskiej oraz Anecie Łach) obsługującym grilla: p. Lucynie Święch, p. Marzenie Grzesickiej, p. Grażynie Biernat, p. Barbarze Jakóbczyk, straży pożarnej – p. Roman Karnafał i sołectwu – p. Zbigniewowi Chojeckiemu za przywiezienie sceny oraz pomoc podczas samego festynu, pani Annie Smaluch, p. Mieczysławowi Stępniowi, p. Monice Salaterskiej, J. Kornasiowi, paniom z Caritasu za przygotowanie fantów na loterię, p. Grażynie Gicala i społeczności Tymowskiej za program rozrywkowy KOCHAM CIĘ POLSKO, panu Andrzejowi Rabiaszowi i p. Grzegorzowi Borowcowi za przywiezienie potrzebnego sprzętu, panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej  za wypożyczenie sceny, p. Józefowi Janickiemu za ufundowanie przejażdżek konnych, młodzieży oraz wolontariuszom SKC, p. Krystynie Pajor za upieczenie pysznego chleba oraz wspaniałym gospodyniom tymowskim za wyśmienite ciasto!!!

Wszystkim tym, którzy chcą pozostać anonimowi. 

I wszystkim obecnym,

Bez wszystkich WAS  Parafialny Festyn Serca by nie zaistniał.

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę,

która przynagla do czynienia dobra,

za bezinteresowną pomoc i życzliwość

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli kogoś pominęliśmy to z góry przepraszamy i z całego serducha dziękujemy.

Organizatorzy

Autorzy tekstu: Magdalena Bednarek, Katarzyna Włodarczyk

Zapraszamy do ogladnięcia fotorelacji przygotowanej przez p. Joannę Dębiec

 https://photos.google.com/share/AF1QipNLQCpLx9fHO3fzMUVa1JWIJ_W1sSVtFYNhht9BWliqATvjteas37fJ7QMRNgwyzw?key=UE84NDAzVndyTXpPVDlXbXV3WFpuaE11MDhkZmpB

 

Zaproszenie na XI Parafialny Festyn Serca

KS. PROBOSZCZ JERZY KAWIK, SOŁECTWO, KLUB SPORTOWY TYMON – TYMOWA, ZARZĄD KÓŁKA ROLNICZEGO, STRAŻ POŻARNA, RADA GOSPODARCZA, RADA DUSZPASTERSKA, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH, PARAFIALNY ODDZIAŁ CARITAS, RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ, SZKOLNE KOŁO CARITAS.

                                              serdecznie zapraszają na

11 CZERWCA 2017r.

na placu przy kościele Świętego Mikołaja Biskupa w Tymowej

Patronat honorowy obejmują: Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej ks. Stanisław Salaterski, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

Patronat medialny sprawują: Radio RDN Małopolska,  Gazeta: „Czas Czchowa”, portale internetowe: www.parafiatymowa.com. pl, www.czas.czchow.pl, www.caritas.diecezja.tarnow.pl

W programie:

14.00- Msza św.

14.45 –Przejście na plac

15.00 – Koncert zespołu młodzieżowego z Bielczy

16.00 – Występ Anny i Kingi Gurgul zwyciężczyń programu APLAUZ-APLAUZ               

17.00 – Pokaz Strażacki - druhowie OSP Tymowa

17.30 – Sportowo- taneczny pokaz ZUMBY – p. Jolanta Gondek

17.45 –Koncert złotych przebój w wykonaniu młodzieży

18.30 – Rozgrywki sportowe:

Boisko: piłka nożna ojcowie – synowie,

Plac: SZÓSTY „MARATON SERCA” prowadzony przez klub sportowy Tymon - Tymowa

Zabawy, konkursy i występy taneczne.

19.00 – Program rozrywkowy KOCHAM CIĘ TYMOWO w wykonaniu mieszkańców

20.00 - Polonez w wykonaniu młodzieży

Taniec z ogniem - FIRE &DRUMS ze Szczurowej

WRĘCZENIE NAGRÓD GŁÓWNYCH, MEDALI I PUCHARÓW PROBOSZCZA

 

                       

Atrakcje:

-          sportowe: konkursy: przejazd na hulajnodze, jazda na rolkach, bieg w szpilkach na czas, rzut piłką do celu, skoki w workach, „slalom z wodą”, zabawa na zjeżdżalni oraz trampolinie. Jazda konikiem huculskim ze stadniny pana Janickiego z Tymowej

-          artystyczne: malowanie twarzy, zbiorowa praca plastyczna „Moje wymarzone podróże” malowanie kredą po asfaltowej drodze.

-          kulinarne: słodycze, lody, napoje zimne i gorące, hamburgery, frytki, szaszłyki i kiełbasę z grilla z wiejskim chlebem, wspaniałe ciasto gospodyń Tymowskich, grill

-          loteria fantowa: cena losu 5zł, każdy wygrywa, cenna nagroda główna.

Imprezę poprowadzi Łukasz Kornaś.

Wstęp: SERDUSZKO   

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

019