Zaproszenie na XI Parafialny Festyn Serca

KS. PROBOSZCZ JERZY KAWIK, SOŁECTWO, KLUB SPORTOWY TYMON – TYMOWA, ZARZĄD KÓŁKA ROLNICZEGO, STRAŻ POŻARNA, RADA GOSPODARCZA, RADA DUSZPASTERSKA, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH, PARAFIALNY ODDZIAŁ CARITAS, RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ, SZKOLNE KOŁO CARITAS.

serdecznie zapraszają na

11 CZERWCA 2017r.

na placu przy kościele Świętego Mikołaja Biskupa w Tymowej

Patronat honorowy obejmują: Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej ks. Stanisław Salaterski, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

Patronat medialny sprawują: Radio RDN Małopolska,  Gazeta: „Czas Czchowa”, portale internetowe: www.parafiatymowa.com. pl, www.czas.czchow.pl, www.caritas.diecezja.tarnow.pl

W programie:

14.00- Msza św.

14.45 –Przejście na plac

15.00 – Koncert zespołu młodzieżowego z Bielczy

16.00 – Występ Anny i Kingi Gurgul zwyciężczyń programu APLAUZ-APLAUZ

17.00 – Pokaz Strażacki - druhowie OSP Tymowa

17.30 – Sportowo- taneczny pokaz ZUMBY – p. Jolanta Gondek

17.45 –Koncert złotych przebój w wykonaniu młodzieży

18.30 – Rozgrywki sportowe:

Boisko: piłka nożna ojcowie – synowie,

Plac: SZÓSTY „MARATON SERCA” prowadzony przez klub sportowy Tymon - Tymowa

Zabawy, konkursy i występy taneczne.

19.00 – Program rozrywkowy KOCHAM CIĘ TYMOWO w wykonaniu mieszkańców

20.00 - Polonez w wykonaniu młodzieży

Taniec z ogniem - FIRE &DRUMS ze Szczurowej

WRĘCZENIE NAGRÓD GŁÓWNYCH, MEDALI I PUCHARÓW PROBOSZCZA

Atrakcje:

-          sportowe: konkursy: przejazd na hulajnodze, jazda na rolkach, bieg w szpilkach na czas, rzut piłką do celu, skoki w workach, „slalom z wodą”, zabawa na zjeżdżalni oraz trampolinie. Jazda konikiem huculskim ze stadniny pana Janickiego z Tymowej

-          artystyczne: malowanie twarzy, zbiorowa praca plastyczna „Moje wymarzone podróże” malowanie kredą po asfaltowej drodze.

-          kulinarne: słodycze, lody, napoje zimne i gorące, hamburgery, frytki, szaszłyki i kiełbasę z grilla z wiejskim chlebem, wspaniałe ciasto gospodyń Tymowskich, grill

-          loteria fantowa: cena losu 5zł, każdy wygrywa, cenna nagroda główna.

Imprezę poprowadzi Łukasz Kornaś.

Wstęp: SERDUSZKO

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

Podróż marzeń - Łagiewniki

IMG 5821

Dnia 29 kwietnia schola młodzieżowa z naszej parafii swym śpiewem oraz muzyką ubogaciła Mszę św. na XIV Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”

Dla nas niesamowite doświadczenie i wyróżnienie. Brakuje słów, którymi moglibyśmy opisać to wydarzenie. Wiemy jedno, nasza śpiewana modlitwa nas uskrzydla, a Bóg miłosierny czuwa nad talentami.

Piszą między innymi o nas  http://www.caritas.pl/nami-xiv-pielgrzymka-pracownikow-wolontariuszy-caritas/

Nagrania z Łagiewnik :  Keep Calm And POMAGAJ

Dziękujemy Caritas Polska za zaproszenie.

Zapraszam na nabożeństwa majowe

majówka

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę naszego Boga.  Pragniemy  wysławiać Ją  pieśnią i o Jej wstawiennictwo prosić słowami „Litanii Loretańskiej” podczas tradycyjnych nabożeństw majowych. Zapraszam w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

Uroczystość Bierzmowania

TVL 6835

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych dwudziestu sześciu  uczniów klasy III gimnazjum  przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. Darów Ducha Świętego młodzieży udzielił ks. biskup Stanisław Salaterski podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Msza św. koncelebrowana była  przez  ks. proboszcza Jerzego Kawika oraz ks. Krzysztofa Majerczaka – zastępcę  Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podczas wygłoszonej homilii ksiądz biskup podkreślał, że dary otrzymane w sakramencie Ducha Świętego umacniają młodego chrześcijanina na drodze wiary. Młodzieży przyjmującej sakrament Jego Ekscelencja życzył wytrwałości i ufności w wolę Ducha Świętego.

Drodzy młodzi Przyjaciele, gratulujemy.  Nasza Parafia bardzo liczy na Was, na wasz entuzjazm i młodzieńczą radość. Niech Bóg wam błogosławi i niech Was strzeże.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w galerii.