Podróż marzeń - Łagiewniki

IMG 5821

Dnia 29 kwietnia schola młodzieżowa z naszej parafii swym śpiewem oraz muzyką ubogaciła Mszę św. na XIV Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”

Dla nas niesamowite doświadczenie i wyróżnienie. Brakuje słów, którymi moglibyśmy opisać to wydarzenie. Wiemy jedno, nasza śpiewana modlitwa nas uskrzydla, a Bóg miłosierny czuwa nad talentami.

Piszą między innymi o nas  http://www.caritas.pl/nami-xiv-pielgrzymka-pracownikow-wolontariuszy-caritas/

Nagrania z Łagiewnik :  Keep Calm And POMAGAJ

Dziękujemy Caritas Polska za zaproszenie.

Zapraszam na nabożeństwa majowe

majówka

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę naszego Boga.  Pragniemy  wysławiać Ją  pieśnią i o Jej wstawiennictwo prosić słowami „Litanii Loretańskiej” podczas tradycyjnych nabożeństw majowych. Zapraszam w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

Uroczystość Bierzmowania

TVL 6835

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych dwudziestu sześciu  uczniów klasy III gimnazjum  przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. Darów Ducha Świętego młodzieży udzielił ks. biskup Stanisław Salaterski podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Msza św. koncelebrowana była  przez  ks. proboszcza Jerzego Kawika oraz ks. Krzysztofa Majerczaka – zastępcę  Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podczas wygłoszonej homilii ksiądz biskup podkreślał, że dary otrzymane w sakramencie Ducha Świętego umacniają młodego chrześcijanina na drodze wiary. Młodzieży przyjmującej sakrament Jego Ekscelencja życzył wytrwałości i ufności w wolę Ducha Świętego.

Drodzy młodzi Przyjaciele, gratulujemy.  Nasza Parafia bardzo liczy na Was, na wasz entuzjazm i młodzieńczą radość. Niech Bóg wam błogosławi i niech Was strzeże.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w galerii.

Życzenia Wielkanocne

1037

Czas Wielkanocy to czas radości z Paschy. Liturgia Wielkanocna jest liturgią nadziei wejścia w nową  rzeczywistość rezurekcji Zmartwychwstania Pańskiego.  Jezus dla nas zwyciężył śmierć, pokonał szatana. Ta prawda od wieków napełnia nas pokojem i miłością, byśmy w pełni mogli obchodzić święta  Zmartwychwstania Pańskiego.

Życzę Wam wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Życzę,  by te święta  spędzone w gronie rodzinnym były pełne radości miłości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Pan  ukaże się Wam na drogach  codziennych doświadczeń i oczekiwań. Niech przyjdzie pomimo zamkniętych drzwi. Niech poruszy nasze serca, aby pałały miłością,  byśmy wierzyli Jego słowom i rozpoznawali Go,  gdy towarzyszy nam w drodze.

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!!!

Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!!!