Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2022 r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz na zbliżający się Nowy Rok pragnę złożyć wszystkim drogim Parafianom i przebywającym w naszej parafii Gościom, serdeczne życzenia.

Życzę Wam czasu obfitego w pokój i dobro. Umocnienia więzi z Tym, Który nazwany został „Księciem Pokoju” i „przeszedł przez życie dobrze czyniąc”. Byśmy zapraszali Go tam, gdzie brak zgody, solidarności, wrażliwości na drugiego i poszanowania ludzkiej godności. Byśmy przywoływali Go tam, gdzie pojawia się choroba, niezrozumienie i samotność. Byśmy przez wiarę, choć może nie tak mocną jak „ziarnko gorczycy”, mogli być stale otwarci na Jego obecność i moc Jego miłości. Byśmy żyli w przekonaniu, że nasze życie jest pożytecznie, że mamy udział w Bożych sprawach i zmierzamy do wieczności, gdzie Pan przygotował „mieszkań wiele”.

W roku liturgicznym pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, niech życie parafii i całego Kościoła Powszechnego będzie jeszcze bardziej naszym życiem.

W Nowym Roku 2023, niech na drogach chrześcijańskiego życia strzegą nas święci: Tymowska Pani – Matka Boża Bolesna, Jej przeczysty Oblubieniec – św. Józef , patron parafii – św. Mikołaj Biskup oraz św. Jan Paweł II.

Dziękuję wszystkim, którzy tworzyli wspólnotę modlitwy na tegorocznych roratach: dzieciom i wszystkim tym, którzy brali czynny udział w przygotowaniu duchowym do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tworzyli bożonarodzeniową szopkę i przystroili kościół na święta: Panu Andrzejowi i Grzegorzowi Pachel, młodzieży z kl. VIII pod opieką Pani Magdaleny Bednarek, Tomaszowi Hartabusowi, Kamilowi Lasocie, Antoniemu Sowie, Panu organiście, chórowi, Kołu Gospodyń, Pani dbającej o bieliznę ołtarzową. Ofiarodawcom tych pięknych, żywych choinek, wykonawcom i darczyńcom, zdobiących ołtarz stroików. Dziękuję za zorganizowanie „Tymowskiego Betlejem” czyli żywej szopki.

Dziękuję za wszystkie akcje dobroczynne przeprowadzone przez Caritas parafialną i szkolną, właścicielom sklepów, w których zbierana była żywność dla potrzebujących. Dziękuję młodzieży za pamięć o naszych drogich seniorach, za przekazane im życzenia i prezenty. Wdzięczny jestem Bp. Stanisławowi i wszystkim tym, którzy modlili się na Pasterce.

Bóg zapłać!