Dzień Wolontariusza

Photo_160779029091.jpg

Dnia 11 grudnia w naszej parafii obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 19.00, którą w intencji wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas oraz Parafialnego Zespołu Caritas odprawił ks. proboszcz. W czasie homilii zwrócił się w sposób szczególny do młodzieży z prośbą, aby w pracy wolontariackiej na pierwszym miejscu stawiali Jezusa Chrystusa, św. Mikołaja, patrona parafii. Aby przy niesieniu pomocy rozwijali swoje talenty. I o to aby nie zapomnieli czym jest „dobry” wolontariat. Po Eucharystii przyszedł czas na podziękowania. Wolontariusze otrzymali worki z napisem „Jestem pomocnikiem św. Mikołaja”. Wszyscy  zgodnie stwierdzili, że będą w nim nosić ze sobą ciepły rosół. Tego dnia mogliśmy usłyszeć wiele pięknych słów na temat pomocy drugiemu człowiekowi. Podsumowano dotychczas przeprowadzone akcje i zaplanowano kolejne.