Spotkanie dzieci i modzieży - boisko sportowe Tymon - Tymowa

Photo 1601990491182

Po wielu dniach oczekiwań na wolny czas i piękną pogodę 3 października udało się zorganizować spotkanie dla dzieci i młodzieży, które angażują się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, posługę ministranta oraz lektora, a także wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Spotkanie rozpoczęliśmy na boisku sportowym Tymon – Tymowa o godz. 15.00 wspólną modlitwą - koronką do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę poprowadził ks. proboszcz prosząc o zdrowie, siłę i wytrwałość w realizacji dobrych zadań na cały rok duszpasterski.

Następnie boisko zostało podzielone na dwie części. Na płycie głównej chłopcy zrzeszeni w szeregach Liturgicznej Służby Ołtarza rozpoczęli mecz piłki nożnej z zaprzyjaźnioną LSO z parafii Tworkowa. Na boisku bocznym dzieci z PDMD uczestniczyli w konkursach, zabawach i tańcach organizowanych przez najstarszych wolontariuszy SKC. Dla chętnych zorganizowano konkurs na najciekawszy okrzyk meczowy, drużynowy dla piłkarzy.

Photo_1602080128196.jpg

Po zaciętej walce chłopców zwycięstwo zdobyła LSO naszej parafii. Nagrodą główną był PUCHAR PRZECHODNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

W tym miejscu dziękujemy z całego serca LSO z parafii Tworkowa za przyjęcie zaproszenia i wspólna zabawę.

Najciekawszy okrzyk przygotowały wolontariuszki z klasy VII.

Po sportowych wyczynach wszystkim dopisywał apetyt i bardzo smakowała smażona kiełbasa oraz słodkie przekąski.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w spotkaniu i tym samym czasie radości dla dzieci: zarządowi klubu sportowego Tymon – Tymowa, głównemu sędziemu meczu p. Przemysławowi Chojeckiemu, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas oraz rodzicom.