CARITAS

W Caritasie parafilanym owocnie pracują:

Barbara Jakóbczyk, Renata Malaga, Agata Chojecka, Emilia Hołyst, Grażyna Biernat, Barbara Dębska, Małgorzata Kałuża , Elżbieta Pachel, Krystyna Pławecka, Stanisława Guziana, Magdalena Janik, Marta Salaterska.

Roczny harmonogram pracy Parafialnego Oddziału Caritas

w Tymowej

Styczeń - Luty

1.  Rozprowadzanie Mirry i Kadzidła
  2.  Opłatkowe spotkanie seniorów
  3.  Dofinansowanie zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży

Marzec – Kwiecień

1.  Rozprowadzanie baranków i paschalików wielkanocnych
  2.  Rozprowadzanie krzyżyków do poświęcenia pól i ogródków działkowych
  3.  Zbiórka żywności w sklepach dla potrzebujących

Maj – Czerwiec

Pomoc przy Parafialnym Festynie Serca

Lipiec – Sierpień

Dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Rozprowadzanie „chlebków miłosierdzia”

Rozprowadzanie cukierków odpustowych

1.  Rozprowadzanie cukierków odpustowych
  2.  Rozprowadzanie świec bożonarodzeniowych, stroików świątecznych
  3.  Zbiórka żywności w sklepach dla potrzebujących

Całoroczna pomoc w sytuacjach losowych.

Diecezjalne Rekolekcje dla Członków Parafialnych Oddziałów Caritas.

W tym roku odbyły się w dniach 25.09. – 27.09.2015r. W Domu Pielgrzyma „OPOKA” w Starym Sączu. Udział wzięły dwie Parafianki Barbara Jakóbczyk i Grażyna Biernat.

Trzydniowe rekolekcje rozpoczęły się Drogą Krzyżową i Sakramentem Pokuty. Następnie została odprawiona Msza Św. i odśpiewano Apel Jasnogórski. Prowadził ks. Marek Kogut Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. W kilku słowach przedstawił działalność i misję ośrodka, oraz obejrzany film potwierdził nam jego piękno i funkcjonalność.

„Przybywający do Centrum będą mogli poznać i uznać za swoje dziedzictwo Papieża Polaka, zachwycić się świętością jego życia i wejść na drogę własnej, osobistej świętości, aby trzecie tysiąclecie uczynić erą ludzi świętych.”

Ks. Bp Wiktor Skworc

W programie zaplanowano zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i ołtarza Papieskiego. Obejrzany film i zgromadzone pamiątki odświeżyły nam wspomnienia, a także przeżycia związane z kanonizacją Błogosławionej Kingi z dnia 16.06.1999r.

W klasztorze Sióstr Klarysek odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Była możliwość zwiedzania i podziwiania zabytkowych ołtarzy w stylu baroku, oraz Ambony z „Drzewem Jessego”. Przedstawiony film zapoznał nas z życiem sióstr w zakonie klauzurowym. W drugiej części filmu były wspomnienia dwóch uczestniczek pielgrzymki papieskiej. Opowiadały o swoich przeżyciach ze spotkania i jaki miało to wpływ na dalsze ich życie.

Podczas tych dni był czas na modlitwę, skupienie, śpiew. Ale też na rozmowę z uczestniczkami, wymianę doświadczeń i spostrzeżeń na trudną pracę w Parafialnych oddziałach Caritas.