Aktualności

Uroczystość Bierzmowania

TVL 6835

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych dwudziestu sześciu  uczniów klasy III gimnazjum  przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. Darów Ducha Świętego młodzieży udzielił ks. biskup Stanisław Salaterski podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Msza św. koncelebrowana była  przez  ks. proboszcza Jerzego Kawika oraz ks. Krzysztofa Majerczaka – zastępcę  Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podczas wygłoszonej homilii ksiądz biskup podkreślał, że dary otrzymane w sakramencie Ducha Świętego umacniają młodego chrześcijanina na drodze wiary. Młodzieży przyjmującej sakrament Jego Ekscelencja życzył wytrwałości i ufności w wolę Ducha Świętego.

Drodzy młodzi Przyjaciele, gratulujemy.  Nasza Parafia bardzo liczy na Was, na wasz entuzjazm i młodzieńczą radość. Niech Bóg wam błogosławi i niech Was strzeże.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest w galerii.