Ogłoszenia parafialne

oglparaf

 

XXVIII Niedziela Zwykła –15. 10. 2017 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
- We wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego.
- W środę – święto św. Łukasza Ewangelisty.
- W piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. Trwa październik, miesiąc różańcowy. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

4. Składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary na utrzymanie służby kościelnej.

5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny; składka przeznaczona będzie na misje.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym będziemy odwiedzać i porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Zwracam się z prośbą, aby śmieci nie pozostawiać na obrzeżach cmentarza, lecz składać do śmietnika. Kartki na wypominki można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

8. Dnia 20 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w godz. od 8.00 – 14.30. Miejscem zbiórki jest parking przy cmentarzu. Dochody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie. Straż Pożarną proszę o zabezpieczenie terenu.

9. Zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem Stop Aborcji Chorych i Nienarodzonych Dzieci.

10. Dzisiaj oddajemy także głosy na przedstawicieli do Rady Parafialnej.

11. W sobotę 28 października od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych, którzy chcą przed Uroczystością Wszystkich Świętych przyjąć Komunię św. i skorzystać z Sakramentu Pokuty i Namaszczenia. Proszę zgłaszać te osoby u pana kościelnego w zakrystii.

12. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po nabożeństwie różańcowym o godz. 16.00.

 

XXVII Niedziela Zwykła – 8. 10. 2017 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- W piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie aspirantów.

4. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Różańcowej.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W przyszłą niedzielę wybory do Rady Parafialnej. Kandydatami są: Józefa Michalska, Henryka Domagała, Zofia Wrona, Grażyna Chojecka, Teresa Sowa, Maria Mrozowska, Grażyna Gicala, Tomasz Leszczyński, Krzysztof Wrona, Małgorzata Jeleń, Małgorzata Augustyn. Komisja w składzie Grażyna Bednarek i Andrzej Rabiasz dokona przeliczenia i podsumowania.

7. Trwa nabożeństwo różańcowe. Bardzo proszę o liczy udział w tych nabożeństwach w kościele szczególnie dzieci i młodzież. W poniedziałek modlitwę różańcową prowadzi klasa VI, we wtorek - V, środę - siódma, w czwartek - IIg, piątek - IIIg, w sobotę I i IV i w niedzielę - II i III.

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 17.00, piątek godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 , 11.00 i po nabożeństwie różańcowym o godz. 16.00.

 

XXVI Niedziela Zwykła – 01. 10. 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– jutro: św. Aniołów Stróżów.
– w środę: św. Franciszka z Asyżu.
– w czwartek: św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
– w sobotę: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast na godz. 17.00 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

4. We czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami (poświecenie różańca).

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Proszę podawać na kartkach nazwiska kandydatów do Rady Parafialnej.

7. Od 7 października w parafii Czchów rozpocznie się kurs lektorski. Z naszej parafii w tej formacji będą uczestniczyć ministranci z klasy IIg i IIIg.

8. W sobotę 7 października o godz. 8.45 z parkingu obok kościoła wyjeżdża autokar z pielgrzymami do Wierchomli, gdzie będziemy się modlić wzdłuż granicy za Polskę i Europę - Różaniec do Granic.

9. W najbliższą niedzielę zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla niewiast po Mszy św. o godz. 7.00.

10. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bardzo proszę o liczy udział w tych nabożeństwach w kościele szczególnie dzieci i młodzież. W poniedziałek modlitwę różańcową prowadzi klasa VI, we wtorek - V, środę - siódma, w czwartek - IIg, piątek - IIIg, w sobotę I i IV i w niedzielę - II i III.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc stypendialna dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

12. W najbliższą niedzielę wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na montaż słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Rozpocznie się o godz. 10.40

13. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 17.00, piątek godz. 7.00 i 17.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XXV Niedziela Zwykła – 24. 09. 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- W środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo.
- W czwartek – wspomnienie św. Wacława.
- W piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
- W sobotę – wspomnienie św. Hieronima.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msze św. oraz słowo Boże skieruje do nas tego dnia ks. dr Michał Dąbrówka, Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Misjonarz Miłosierdzia. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja różańcowa. W związku z nią bardzo proszę, tak jak zwykle ustalonymi rejonami parafii przygotować wokół kościoła cztery ołtarze: Domy koło Leśniczówki, Nagórze, Góry i Zeliny. Proszę również o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów i sztandarów. Proszę, aby mamy przyprowadziły ze sobą dzieci do sypania kwiatów. W związku z odpustem w przyszłą niedzielę po południu nie będzie nabożeństwa różańcowego, a zmianę tajemnic różańcowych Ojcowie przeprowadza prywatnie.

4. Spowiedź święta przed odpustem parafialnym i pierwszym piątkiem miesiąca odbędzie się w piątek od godz. 15.30 do 17.30, będzie kilku księży spowiedników. Pamiętajmy o tym, że aby móc zyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św.

4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. We środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie aspirantów.

6. Proszę podawać na kartkach nazwiska kandydatów do Rady Parafialnej.

7. Zachęcam do udziału w pielgrzymce Różaniec do Granic.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bardzo proszę o liczy udział w tych nabożeństwach w kościele szczególnie dzieci i młodzież. W poniedziałek modlitwę różańcową prowadzi klasa VI, we wtorek - V, środę - siódma, w czwartek - IIg, piątek - IIIg, w sobotę I i IV i w niedzielę - II i III.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, sobota o godz. 7.00, czwartek godz. 7.45, środa, i piątek godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Owoce modlitwy różańcowej : 
1.Zwiastowanie - pokora
2.Nawiedzenie - miłość bliźniego
3.Narodzenie - oderwanie od świata
4.Ofiarowanie - czystość serca
5.Znalezienie - pobożność

 

1.Chrzest - odnowienie łaski chrztu
2.Kana - radość wewnętrzna
3.Głoszenie - całkowite zawierzenie Bogu
4 Przemienienie - umocnienie w wierze
5.Eucharystia - miłość do Eucharystii
 

 

1.Ogrójec - żal za grzechy
2.Biczowanie - umartwienie zmysłów
3.Ukoronowanie - umartwienie wewnętrzne
4.Ukrzyżowanie - akceptacja codziennego krzyża
5.Śmierć na krzyżu - umieranie samemu sobie

1.Zmartwychwstanie - nawrócenie serca
2.Wniebowstąpienie - pragnienie nieba
3.Zesłanie Ducha Świętego - dary Ducha

4.Wniebowzięcie - nabożeństwo do Matki

5.Ukoronowanie w niebie - szczęśliwość wieczna

Źródło: http://www.mariowka.sluzki.opoka.org.pl/rozaniec.htm

XXIV Niedziela Zwykła – 17. 09. 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– jutro: św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Patronalne święto młodzieży polskiej. Imieniny ks. bp Stanisława Salatarskiego.

– w środę: św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników.
– w czwartek: św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
– w sobotę: św. Pio z Pietrelciny, kapłana

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Jak co roku w tym dniu odbędzie się pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym Bogu za grzechy przeciwko trzeźwości. Zachęcam tych, którzy mogą do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Słowo ks. Biskupa Ordynariusza:  http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/kuria/komunikaty/6010-komunikat-biskupa-tarnowskiego-w-zwiazku-z-modlitwa-o-trzezwosc

4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. We środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie ministrantów.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii.

7. w przyszłą niedzielę panie z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać „Chlebki Miłosierdzia” w ramach akcji chleb za chleb. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dożywianie dzieci.

8. W piątek o godz. 18.50 młodzież z klasy IIIg. i II g wyjeżdża na spotkanie formacyjne do Sióstr Urszulanek do Lipnicy Murowanej.

9. Dnia 23 września organizujemy wyjazd na 10 Spotkanie Młodych „Synaj” do Limanowej. Koszt wyjazdu dla jednej osoby wynosi 5zł. Wyjeżdżamy z parkingu obok kościoła o godz. 15.00. Powrót około godz. 22.30. Zaproszenie ks. biskupa Ordynariusza  http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/kuria/komunikaty/6008-zaproszenie-biskupa-tarnowskiego-na-synaj-w-limanowej

10. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, poniedziałek, środa, piątek godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XXIII Niedziela Zwykła – 10. 09. 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- We środę przypada 13 dzień miesiąca, nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00, zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla Szkolnego Koła Caritas

-W czwartek święto podwyższenia Krzyża Świętego, Droga Krzyżowa o godz. 17.30
- W piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, tygodniowy odpust w Limanowej,
- W sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce – czas szczególnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W  przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. W związku z tym, że dobiega końca kadencja Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej, decyzją ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża – 15 października br. odbędą się wybory do nowych Rad. Kandydatów proszę zgłaszać na kartka i przynieść do zakrystii. Termin zgłoszeń upływa 7 października.

8. We czwartek na godz. 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

9. W piątek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. młodzież z klasy IIIg. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

10. Zgodnie z ustaleniem z Radą Duszpasterską naszej parafii jako konkretny czyn i postanowienie, a także owoc 100 lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy w naszej parafii Peregrynację figury MBF od 1 października, czyli Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Jako pierwsza rodzina, która podejmie figurę Matki Bożej będzie rodzina Fidzińskich.

11. Dnia 23 września organizujemy wyjazd na 10 Spotkanie Młodych „Synaj” do Limanowej. Koszt wyjazdu dla jednej osoby wynosi 5zł. Zapisy u p. Magdaleny Bednarek do 17 września. Wyjeżdżamy z parkingu obok kościoła o godz. 15.00. Powrót około godz. 22.30.

12. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, sobota o godz. 7.00, środa godz. 19.00, czwartek, piątek godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XXII Niedziela Zwykła – 03. 08. 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek: modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, z racji pierwszego czwartku miesiąca.
– w piątek: uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej, mimo że nie jest to święto obowiązkowe. Z racji tej uroczystości, na terenie naszej diecezji nie obowiązuje w ten piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.
– w sobotę: koronacja obrazu Matki Bożej w Chorzelowie.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W poniedziałek o godz. 8.10 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz dla Przedszkola. Do szkoły dzieci przynoszą obuwie zastępcze. Bus będzie kursował tak jak w roku szkolnym. Zakończenie spotkania w szkole o godz. 10.40.

4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast po Mszy św. o godz. 7.00.

6. W roku szkolnym powracają spotkania formacyjne:

- Zachęcam chłopców z klasy IV szkoły podstawowej i starszych do służby przy ołtarzu – aspiranci.

-w piątki po wieczornej Mszy św. w Sali na plebani będą miały miejsca spotkania biblijne dla młodzieży z klasy siódmej, drugiej i trzeciej gimnazjum oraz młodzieży ze szkół średnich.

-w sobotę o godz. 9.00 na świetlicy spotkanie dzieci należących do PDMD.

-w sobotę o godz. 9.30 zbiórka ministrantów i lektorów - zmiana tajemnic róż żywego różańca.

7. W środę o godz. 19.00 na plebani zebranie Rady Duszpasterskiej.

8. Dnia 28 września organizujemy pielgrzymkę dla gimnazjalistów do Częstochowy i Łagiewnik. Koszt 45 zł.

9. Składam Bóg zapłać paniom Małgorzacie Jeleń i Małgorzacie Augustyn za prace przy rabacie kościelnej.

10. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 8.10, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

XXI Niedziela Zwykła – 28. 08. 2017 r.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski. W modlitwach pamiętajmy o synodzie, który jest ważnym wydarzeniem dla diecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
- We wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w środę od godz. 16.30 – zapraszam dzieci i młodzież, zaś w piątek w czasie GODZINY ADORACYJNEJ – wszystkich dorosłych.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy św. o godz. 11.00.

7. Składam Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w XXXV Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Tym, którzy przyjechali na powitanie, wspierali duchowo i materialnie (p. Elżbieta Krawczyk – restauracja Karolina w Iwkowej, p. Irena Mida, p. Wincenty Grzesicki – restauracja Podzamcze w Melsztynie, p. Barbara Bednarek).

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na cmentarzu wypominki za zmarłych, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

10. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa godz. 18.00, piątek godz. 7.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00.

 

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017

 1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. We wtorek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 poświecenie ziół i wieńców żniwnych. O godz. 9.00 uroczyste rozesłanie uczestników PPT z naszej parafii. W czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana. 

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4.W najbliższy czwartek na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.  Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pielgrzymów a zwłaszcza grupie pielgrzymującej z naszej parafii. Bagaże zawozimy we środę na godz. 18.00 do Lipnicy Murowanej – rynek. W zakrystii u p. Kościelnego można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na dzień 25 sierpnia (wejście pielgrzymów PPT). Zapisy kończymy 20 sierpnia – liczy się kolejność zapisu. Przewidywany koszt to 45 zł. 

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 7.00, wtorek – godz. 7.00, 9.00 i 11.00, środa godz. 18.00, czwartek godz. 18.00, piątek godz. 18.00, sobota godz. 7.00 w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVIII Niedziela Zwykła – 6. 08. 2017 r.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  

-We wtorek wspominamy św. Dominika, kapłana.
- W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- W piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W zakrystii u p. Kościelnego można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na dzień 25 sierpnia (wejście pielgrzymów PPT). Zapisy kończymy 20 sierpnia – liczy się kolejność zapisu. Przewidywany koszt to 45 zł.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia, składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla niewiast.

7. Nabożeństwo Fatimskie z racji trzynastego dnia miesiąca w niedzielę o godz. 20.00

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, o godz. 6.30 i 7.00, środa godz. 18.00, czwartek o godz. 7.00, piątek godz. 18.00, sobota godz. 7.00 w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVII Niedziela Zwykła – 30. 07. 2017 r.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako 2. Niedzielę Synodalną. W modlitwach pamiętajmy o synodzie, który jest ważnym wydarzeniem dla diecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:   

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kałpana.

We wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspominamy 73 Rocznicę Powstania Warszawskiego.

W piątek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana i patrona proboszczów.

 W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienia Pańskiego.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.

5. W dniu 2 sierpnia, środa można uzyskać Odpust zupełny zwany Porcjunkuli - pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa w nim, modlitwa w intencji Ojca Św.

6.W kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę - do 5 sierpnia.

„Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 skupioną przy parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni. Koszt: 90 zł, druga osoba z rodziny i kolejne płacą 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 6 sierpnia w Kościele Szkolnym o godz. 15.30.

W zakrystii u p. Kościelnego można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na dzień 25 sierpnia (wejście pielgrzymów PPT). Zapisy kończymy 20 sierpnia – liczy się kolejność zapisu.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w środę od godz. 16.45 – zapraszam dzieci i młodzież, zaś w piątek w czasie GODZINY ADORACYJNEJ – wszystkich dorosłych.

8. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

9. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00.

10. Parafia Domosławice organizuje w dniach od 5 do 7 września 2017r. pielgrzymkę: Augustów – Troki – Wilno – Kauków. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt p. Kościelnym z Domosławic lub pod nr 510 366 482.

11. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 7.00, środa godz. 18.00, piątek godz. 7.00 i 18.00, sobota godz. 8.00 w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVI Niedziela Zwykła – 23. 07. 2017 r.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, patronkę górników; we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła; środę – św. Joachima i Anny i w sobotę – św. Marty.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

„Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 skupioną przy parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie rekolekcji w drodze. Koszt: 90 zł, druga osoba z rodziny i kolejne płacą 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 6 sierpnia w Kościele Szkolnym o godz. 15.30.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Bóg zapłać za przeprowadzenie kolonii w Kołobrzegu – Podczele I dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: p. Grażynie Bednarek, Jolancie Chojeckiej, Magdalenie Bednarek, Katarzynie Bukowiec i Pawłowi Kuligowi.

 

7. Msze św. w tym tygodniu: środa i piątek o godz. 18.00, poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XV Niedziela Zwykła – 16. 07. 2017 r.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj - NMP z Góry Karmel, we wtorek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana, odpust w Lipnicy Murowanej, w sobotę– Święto św. Marii Magdaleny.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Od 15 do 23 lipca w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku odbywa się tygodniowy odpust. Szczegóły są na plakacie.

5.W niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. z racji wspomnienia we wtorek św. Krzysztofa, będzie na parkingu poświęcenie pojazdów.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. Bóg zapłąć za ofiary złożone na prace remontowe prowadzone w parafii.

8. Msze św. w tym tygodniu: środa i piątek o godz. 18.00, poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

„Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 skupioną przy parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie rekolekcji w drodze. Koszt: 90 zł, druga osoba z rodziny i kolejne płacą 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 6 sierpnia w Kościele Szkolnym o godz. 15.30.

 

XIII Niedziela Zwykła – 02. 07. 2017 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza Apostoła, w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy, jest to też dzień modlitwy za powołania do służby Bożej w kościele z racji pierwszego czwartku miesiąca. W piątek PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA Msza św. i nabożeństwo do NSPJ tylko po południu o godz. 18.00, w sobotę św. Jana z Dukli, kapłana.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w środę i w piątek od godz. 17.00.

 

4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.06.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest V Synodowi Diecezji Tarnowskiej.
Jest to okazja do zapoznania się z celem synodu jak i do modlitwy o właściwy przebieg prac a także o zaangażowanie wszystkich wiernych tą ważną sprawą.

2. We wtorek czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

3. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.

4. Dnia 28 czerwca od godz. 8.30 odwiedzimy chorych przed wakacjami. Tych, którzy chcą skorzystać z sakramentu Spowiedzi św. i Namaszczenia należy zapisywać w zakrystii u p. kościelnego.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. mężczyzn.

6. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

7. „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 skupioną przy parafii św. Mikołaja Biskupa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie rekolekcji w drodze. Koszt: 90 zł, druga osoba z rodziny i kolejne płacą 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 6 sierpnia w Kościele Szkolnym o godz. 15.30.

8. W dniach od 1 do 9 lipca br. będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie w gablocie. Ojcowie redemptoryści serdecznie zapraszają.

9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

10. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

11. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i sobota godz. 7.00, środa i piątek o 18.00, czwartek godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Uroczystość Trójcy Świętej - 11.06.2017r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Romana Sitko, kapłana i Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę Alberta Chmielowskiego, zakonnika opiekuna nędzarzy. 

We wtorek o godz.20. 00 Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.

3. W najbliższy czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu.   

W Boże Ciało Msze Święte o godz.7.00, 10.00 – procesja do czterech ołtarzy i po południu o godz. 16.00. W tym roku procesja pójdzie droga asfaltową główną w kierunku Lipnicy Murowanej i z powrotem. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego przejścia. O przygotowanie ołtarzy proszę: Ołtarz I – Centrum (posesja p. Antoniego Piechnika), Ołtarz II – Zadebrze (posesja p. Andrzeja Surówki), Ołtarz III – Strona Południowa (posesja p. Jerzego Kornasia), Ołtarz IV – Granice (poseja p. Jerzego Zelka).

Na procesję eucharystyczną proszę zabrać feletrony i sztandary (róże różańcowe, młodzież szkoły średniej, gimnazjum klasa III, gimnazjum klasa II, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Proszę rodziców, aby przygotowali i przyprowadzili dzieci komunijne – rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia).

Bardzo proszę by w tym dniu ministranci i lektorzy podjęli służbę według ustalonego grafiku.

Składka na tacę w Boże Ciało przeznaczone jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna w dni powszednie o godz. 18.00.

4. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 7.00, wtorek godz. 20.00, środa godz. 18.00, czwartek godz. 7.00, 10.00 i 16.00, piątek i sobota o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 5. Dziś w naszej parafii XI Parafialny Festyn Serca serdecznie zapraszamy do współnej zabawy. Startujemy o 14.00.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego– 4.06. 2017 r.

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Jutro tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz.7.00 i 18.00. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się w tym dniu w miarę możliwości uczestniczyć we Mszy św.
 3. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
 6. W tym tygodniu we środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie LSO – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, a na godz. 18.00 SKC.
 7. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
 8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 7.00 i 18.00, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00.
 9. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca, serdecznie zapraszamy. Program jest dostępny w aktualnościach.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28. 05. 2017 r.

 

1. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa majowe do środy włącznie i od czwartku na nabożeństwo czerwcowe.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, we środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek św. Justyna – męczennika, z sobotę męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy, w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. – zakończenie okresu wielkanocnego i Komunii wielkanocnej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w środę od godz. 16.40 zaś w piątek w czasie GODZINY ADORACYJNEJ.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Dziękuję serdecznie Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczania przejścia procesji w czasie Dni Krzyżowych. Bóg zapłać za wykonanie zaplecza sanitarnego na Starej Plebanii. Dziękuję także dzieciom rodziców pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 18.00, piatęk godz. 7.00 i 18.00, czwartek, sobota o godz. 7.00 w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

8. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   21-05- 2017

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. W piątek św. Filipa Nereusza - kapłana. W piątek także rozpoczniemy nowennę  przed uroczystością Zesłania Ducha św. prosząc o dary Ducha św. dla siebie i naszych bliźnich. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. W poszczególne dni udamy się z procesją: w poniedziałek w kierunku Gór do pana Romana Karnafała, we wtorek na Zadebrze i we środę w kierunku cmentarza. Straż Pożarną proszę o pomoc w bezpiecznym przejściu procesji.

5. We wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

8. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 (Msza św. na cmentarzu).

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   2017-05-14- 2017-05-21

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Torturowany przez Kozaków nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W tym dniu módlmy się w intencji Biskupa Ordynariusza, któremu patronuje św. Andrzej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele.

5. We środę na 17.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Spowiedź św. tych dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 8.30. Bardzo proszę o zachowanie właściwego porządku w czasie tej uroczystości.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-05-8 - 2017-05-14

 

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. Przeżywamy w Kościele 100 – rocznicę Objawień Fatimskich. Z tej racji zapraszamy od maja do października każdego 13 – miesiąca na Nabożeństwa Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnie Mszę św. o godz. 19.00, a następnie Różaniec Fatimski z postawami fatimskimi i procesją światła.  

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele – spowiedź próbna.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. będą obchodziły dzieci klasy III. Spotkanie w piątek po Mszy św.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 19.00, czwartek godz. 18.00, piątek godz. 18.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. 

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Spotkanie organizacyjne we środę 10 maja o godz. 20.00 na świetlicy gminno – parafialnej.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-04-30 - 2017-05-07

 1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która, rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcam do czytania w rodzinach Pisma Świętego.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:

we wtorek: Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 

w środę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. 

w czwartek: Św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków

 w sobotę: Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. We wtorek zapraszam na Mszę św. wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast w piątek na godz. 19.00 ministrantów i lektorów.

5. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj, w którym codzienniezapraszam na nabożeństwo Maryjne, szczególnie dzieci i młodzież. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

6. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem miesiąca w poniedziałek o godz. 18.00 (klasa III i IV), we wtorek o godz. 16.45 oraz w piątek podczas Godziny Adoracyjnej o godz. 18.00.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 7.00, 9.00 i 11.00 (nabożeństwo majowe), czwartek godz. 19.00, piątek godz. 7.00 i 19.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

8. W najbliższą niedzielę 7 maja zapraszamy do obejrzenia Misterium o śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem p. Dominiki Czarneckiej. Wystawione będzie przed Mszą św. o godz. 8.40 i 10.40.

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA         2017-04-23 - 2017-04-30

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Słowa wdzięczności kieruję do wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Bóg zapłać za poświęcony czas i pomocną dłoń. Dzisiaj rozpoczyna się także w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.

3. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada: 

jutro: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; uroczystość jest przeniesiona w tym roku na poniedziałek.

 we wtorek: św. Marka, Ewangelisty.

 w sobotę: św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Składam Bóg zapłać za prace wykonane w ubiegłym tygodniu przy remoncie posadzki oraz za ofiary złożone na służbę kościelną.

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, czwartek i sobota o godz. 7.00, wtorek, środa i piątek o godz. 19.00.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO     2017-04-16 - 2017-04-23

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, za jego posprzątanie oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim wynagrodzi poniesiony trud obfitością Swego błogosławieństwa. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę Wielkanocy, niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawiana nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Poniedziałek Wielkanocny przed Mszy św. o godz. 7.00. W pozostałe dni po Mszy św.
 3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych złożymy ofiary na KUL i Papieską Akademię Teologiczną.
 4. W drugim Dniu Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 11.00 Sakrament Bierzmowania przyjmie młodzież klasy IIIg.
 5. We środę na godz. 17.30 zapraszam uczniów klasy II g. wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się na świetlicy.
 6. We środę także zapraszam na godz. 20.00 na plebanię wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas.
 7. W piątek o godz. 14.30 odbędzie się egzamin uczniów klasy IIg. przed przejęciem sakramentu Bierzmowania.
 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
 2. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, sobota o godz. 7.00, środa, czwartek, piątek o godz. 19.00.