Ogłoszenia parafialne

oglparaf 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   21-05- 2017

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. W piątek św. Filipa Nereusza - kapłana. W piątek także rozpoczniemy nowennę  przed uroczystością Zesłania Ducha św. prosząc o dary Ducha św. dla siebie i naszych bliźnich. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. W poszczególne dni udamy się z procesją: w poniedziałek w kierunku Gór do pana Romana Karnafała, we wtorek na Zadebrze i we środę w kierunku cmentarza. Straż Pożarną proszę o pomoc w bezpiecznym przejściu procesji.

5. We wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

8. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 (Msza św. na cmentarzu).

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   2017-05-14- 2017-05-21

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Torturowany przez Kozaków nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W tym dniu módlmy się w intencji Biskupa Ordynariusza, któremu patronuje św. Andrzej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele.

5. We środę na 17.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Spowiedź św. tych dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 8.30. Bardzo proszę o zachowanie właściwego porządku w czasie tej uroczystości.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-05-8 - 2017-05-14

 

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. Przeżywamy w Kościele 100 – rocznicę Objawień Fatimskich. Z tej racji zapraszamy od maja do października każdego 13 – miesiąca na Nabożeństwa Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnie Mszę św. o godz. 19.00, a następnie Różaniec Fatimski z postawami fatimskimi i procesją światła.  

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele – spowiedź próbna.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. będą obchodziły dzieci klasy III. Spotkanie w piątek po Mszy św.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 19.00, czwartek godz. 18.00, piątek godz. 18.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. 

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Spotkanie organizacyjne we środę 10 maja o godz. 20.00 na świetlicy gminno – parafialnej.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-04-30 - 2017-05-07

 1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która, rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcam do czytania w rodzinach Pisma Świętego.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:

we wtorek: Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 

w środę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. 

w czwartek: Św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków

 w sobotę: Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. We wtorek zapraszam na Mszę św. wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast w piątek na godz. 19.00 ministrantów i lektorów.

5. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj, w którym codzienniezapraszam na nabożeństwo Maryjne, szczególnie dzieci i młodzież. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

6. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem miesiąca w poniedziałek o godz. 18.00 (klasa III i IV), we wtorek o godz. 16.45 oraz w piątek podczas Godziny Adoracyjnej o godz. 18.00.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 7.00, 9.00 i 11.00 (nabożeństwo majowe), czwartek godz. 19.00, piątek godz. 7.00 i 19.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

8. W najbliższą niedzielę 7 maja zapraszamy do obejrzenia Misterium o śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem p. Dominiki Czarneckiej. Wystawione będzie przed Mszą św. o godz. 8.40 i 10.40.

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA         2017-04-23 - 2017-04-30

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Słowa wdzięczności kieruję do wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Bóg zapłać za poświęcony czas i pomocną dłoń. Dzisiaj rozpoczyna się także w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.

3. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada: 

jutro: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; uroczystość jest przeniesiona w tym roku na poniedziałek.

 we wtorek: św. Marka, Ewangelisty.

 w sobotę: św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Składam Bóg zapłać za prace wykonane w ubiegłym tygodniu przy remoncie posadzki oraz za ofiary złożone na służbę kościelną.

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, czwartek i sobota o godz. 7.00, wtorek, środa i piątek o godz. 19.00.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO     2017-04-16 - 2017-04-23

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, za jego posprzątanie oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim wynagrodzi poniesiony trud obfitością Swego błogosławieństwa. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę Wielkanocy, niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawiana nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Poniedziałek Wielkanocny przed Mszy św. o godz. 7.00. W pozostałe dni po Mszy św.
 3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych złożymy ofiary na KUL i Papieską Akademię Teologiczną.
 4. W drugim Dniu Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 11.00 Sakrament Bierzmowania przyjmie młodzież klasy IIIg.
 5. We środę na godz. 17.30 zapraszam uczniów klasy II g. wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się na świetlicy.
 6. We środę także zapraszam na godz. 20.00 na plebanię wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas.
 7. W piątek o godz. 14.30 odbędzie się egzamin uczniów klasy IIg. przed przejęciem sakramentu Bierzmowania.
 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
 2. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, sobota o godz. 7.00, środa, czwartek, piątek o godz. 19.00.