Ogłoszenia parafialne

indeks

 

 

 

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019 r.

1.Dziś Niedziela Palmowa – pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św., a o godz. 11.00 wraz z procesją wokół kościoła.

2.Jutro od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych. Proszę o zapisy w zakrystii.

3.We wtorek o godz. 16.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów. O godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas: VIII i III gimnazjum.

4.W środę na wieczorną Mszę św. zapraszam dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św.

5.We czwartek rozpoczyna się święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartekdzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.                                                                                                                                      

Wielki Piątek pamiątka zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa. Rano o godz. 8.00rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy. Na początku odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie będzie udzielona Komunia Św. dla osób chorych i starszych, którzy nie będą mogli po południu uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku. W ciągu dnia, zachęcam do nawiedzania kościoła, adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej i rozważania Męki Pańskiej. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą przyniosą wielkopostne skarbonki, do których zbierały ofiary jako dar serca dla potrzebujących. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa, a o 18.30 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Po Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża (tylko dla kapłana i asysty liturgicznej) i Komunii Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich - od 18 do 60 roku życia - obowiązuje post ścisły i abstynencja. Zatroszczmy się o to, aby w tym dniu przystroić krzyż misyjny i krzyże przydrożne.             

Wielka Sobota.Od godz. 8.00rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Bożym. Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9.00 do 11.00 co pół godziny. Przy okazji poświęcenia pokarmów i przez cały dzień zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.30. Bardzo proszę, aby na Liturgię Wielkiej Soboty przynieść świece. W czasie Triduum Paschalnego będzie możliwość spowiedzi po zakończeniu nabożeństw. Spowiedź w Czchowie we środę od 9.00 do 18.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.: o godz. 6.00z procesją rezurekcyjną oraz o 9.00 i 11.00. Na procesję rezurekcyjną proszę zabrać sztandary i feretrony. Proszę o posprzątanie grobów swoich bliskich przed Świętami Wielkanocnymi.

6.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. O godz.11.00 młodzież kl. VIII i III gim. przyjmie Sakrament Bierzmowania. Proszę o pozostawienie wolnych ławek dla ich rodzin.

7. Wolontariusze  ze SKC przyjdą z życzeniami świątecznymi do chorych od pon. do środy do południa.

8.Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne oraz za składkę z ostatnich Gorzkich Żalów na kwiaty do Grobu Bożego.

9.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały kościół i otoczenie, złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: rodziny uczniów klasy III gim. przygotowujących się Sakramentu Bierzmowania. Dziękuję organizatorom i uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

10.Są poświęcone palmowe krzyżyki, wykonane przez Caritas, które zabieramy na nasze pola, prosząc o dobre plony. Zachęcam do czytania Pisma Św. i prasy katolickiej.        

Szczęść Boże.