Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek – św. Wincentego a Paulo, kapłana. W piątek – św. Wacława, męczennika. W sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Przyszła niedziela to niedziela synodalna.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego świętego patrona.

 

3. We środę o godz. 17.00 w kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Na wieczorną Mszę świętą zapraszam rodziców wraz dziećmi z klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

 

4. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu diecezjanie pielgrzymują do Szczepanowa by błagać i wynagradzać Bogu za grzechy przeciwko trzeźwości. Zachęcam do indywidualnych pielgrzymek na to spotkanie.

 

6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II i KUL.

 

7. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Pani Maria Bednarek, Stanisława Grząbel, Aneta Żółty, Pan Kazimierz Tobiasz.

 

8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które w ubiegłą niedzielę wsparły fundusz przeznaczony na finansowanie prac przy parafii.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za Wasz dar serca dla rodziny dotkniętej pożarem i datki składane do puszek.

 

10. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza chętnych parafian na pielgrzymkę i dzień modlitewnego skupienia do Zalasowej k/Tuchowa. Wyjazd 29 września (w sobotę) o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii. Program spotkania jest w gablocie.

 

11. W parafialnej świetlicy będą zorganizowane lekcje gry na gitarze i ukulele. Zgłoszenia przyjmuje Pani katechetka Magdalena Bednarek do wtorku włączenie.

 

12. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

13. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.00; środa i piątek – godz. 18.00.

 

                                                                                     Szczęść Boże.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018r. 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. To patronalne święto młodzieży polskiej i dzień imienin naszego rodaka Biskupa Stanisława Salaterskiego. Naszą młodzież i Solenizanta otoczmy w tym dniu wytrwałą modlitwą. We czwartek – św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim oraz towarzyszy. W piątek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.   
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
3. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we środę w kościele o godz. 17.00. Nasze Apostolstwo zaprasza na pielgrzymkę i dzień modlitewnego skupienia do Zalasowej koło Tuchowa. Wyjazd 29.09.2018r. (w sobotę) o godz. 8.00. Program spotkania jest w gablocie. Zapisy w zakrystii. 
4. W środę na plebanii o godz. 19.00 zebranie Zespołu Synodalnego. 
 5. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA. 
6. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i jego otoczenie podejmą: Pani Katarzyna Maciejasz, Barbara Tobiasz, Anna Baniowska, Kazimiera Żak.   
7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
8. W przyszłą niedzielę Caritas i Straż Pożarna przeprowadzą zbiórkę do puszek na pomoc rodzinie z naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu dotknęło nieszczęście pożaru. 
9. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 17 – 21.09.2018r. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.  
10. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.
11. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.00; środa i piątek – godz. 18.00.  

                                                                                   Szczęść Boże.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we środę – Najświętsze Imię Maryi. Msza św. i nowenna o godz. 18.00. We czwartek – św. Jana Chryzostoma bp. O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca: Różaniec Fatimski, Msza św. i procesja z lampionami. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W sobotę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 

2. Chłopców z klasy czwartej i starszych, chcących wstąpić w szeregi ministrantów lub lektorów zapraszam na spotkanie w kościele we środę o godz. 17.00. Także we środę na plebanii o godz. 19.00 zebranie Rady Gospodarczej.

3. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA. Na Mszę świętą, zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjalnej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy także ich rodziców. 

    4. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i jego otoczenia podejmą: Pan Władysław Obal, Stanisław Tobiasz, Pani Maria Musiał, Agata Sacha.  

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę Rada Gospodarcza będzie zbierać ofiary na inwestycje prowadzone w parafii. Bóg zapłać Wam wszystkim za Wasze zrozumienie dla tych spraw. Dziękujemy Panu Stanisławowi oraz Panu Zbigniewowi za bezinteresowne wykonanie prac przy starej plebanii.

 

6. Bóg zapłać Paniom za troskę o rabaty przy kościele i plebanii oraz Pani za dbanie o czystość bielizny ołtarzowej. Dziękuję za gotowość do kontynuacji tych posług.

 

7. W przyszłą sobotę (15.09.) o godz. 12.30, młodzież z naszej parafii wyjeżdża na diecezjalne czuwanie modlitewne do Dębicy w ramach tzw. Synaju. Powrót późnym wieczorem. Zapisy do czwartku u katechetów. Wyjazd bezpłatny.

 

8. Trwa peregrynacja figury M. B. Fatimskiej. Dziękuję rodzinom, które już Ją ugościły.

 

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze dożynkowe i rolnicze na rok 2019.

 

10. Pan Sołtys informuje, że III rata podatku rolnego i opłaty śmieciowe będą pobierane w czwartek i piątek (13 i 14.09.).

 

11. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

12. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, sobota – godz. 7.00; środa i piątek – godz. 18.00, czwartek – godz. 19.00.      

 
Szczęść Boże.   

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.09.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża. We środę – św. Teresy z Kalkuty, zakonnicy. Msza św. i nowenna o 18.00. W I czwartek miesiąca modlimy się za powołanych i o powołania do służby Bożej. W I piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusa. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji, święcimy ziarno siewne. W przyszłą niedzielę o godz.7.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych Niewiast. O godz.14.00 na cmentarzu: wypominki za zmarłych, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz. 8.10. Dowóz busem tak, jak w ubiegłym roku, a odwóz: Lipnica – 10.15, Zeliny – 10.30.

4. W środę na plebanii zebranie Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00.

6. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA. Na wieczorną Mszę św. zapraszam uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie parafialnej scholki dziecięcej oraz ministrantów i lektorów, którzy przynoszą tajemnice różańcowe na zmianę.

8. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół i otocznie wokół świątyni w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość podejmą: Maria Czyżycka, Małgorzata Pajor, Zofia Bednarek, Anna Urbańczyk.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

9. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

 

                                                                                     Szczęść Boże.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018r. 

 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.   

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Moniki. To dzień ADORACJI w naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 7.00 i trwać będzie do godz.17.00. Na zakończenie adoracji o godz. 17.00 Nieszpory Eucharystyczne. Postarajmy się, aby w tym dniu znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Na adorację można przyjść o każdej porze dnia, ale dobrze byłoby w miarę możliwości przyjść w czasie wyznaczonym dla swojego rejonu. Bardzo proszę, aby podczas adoracji, przedstawiciele róż różańcowych z każdego rejonu poprowadzili modlitwę różańcową. Można również przygotować własne modlitwy i rozważania. Część wyznaczonego czasu pozostawmy na indywidualną modlitwę w ciszy. Dzieci przychodzą na adorację wraz z dorosłymi. We wtorek – św. Augustyna, biskupa. We środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. – nowenna do Matki Bożej. W pierwszą sobotę   miesiąca,  nabożeństwo  do  Niepokalanego Serca Maryi i modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego i tych, którzy są zaangażowani w to dzieło w naszej parafii, oraz o pokój na świecie. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Mężczyzn. 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. Witamy pielgrzymów PPT na Jasną Górę. Bóg zapłać za ich trud i modlitwy złożone w intencji parafii. Dziękuję także tym, którzy zorganizowali wyjazd autokarowy i udali się na ich powitanie.

4. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Jolanta Mędrek, Natalia Niedziocha, Iwona Wąsik, Halina Mędrek.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

6.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

8. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 3 września o godz. 8.10. Spowiedź przed rozpoczęciem roku we środę i piątek od 16.30.

9. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tymowej zaprasza rodziców na ogólne zebranie inaugurujące nowy rok przedszkolny 29 sierpnia (we środę) o godz. 17.00.

11. Porządek całodziennej ADORACJI w poniedziałek 27 sierpnia:

8.00- obecni na Mszy św. i Zadebrze 

10.00 - Granice  

12.00- Nagórze całe

13.00- Góry i Domy koło Leśniczówki

14.00   - Strona Południowa

15.00 - Zeliny

16.00 - Centrum, młodzież pracująca i ucząca się, pielgrzymi PPT                 

Szczęść Boże.

 
XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018r.  

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Bernarda, opata. We wtorek – św. Piusa X, papieża. We środę – Najświętszej Maryi Panny Królowej, Msza św. i nowenna  o 18.00.  W piątek – święto św. Bartłomieja, apostoła. W przyszłą niedzielę synodalną przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościć chór z Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. 
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
3. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pielgrzymów, zwłaszcza grupy pielgrzymującej z naszej parafii, którzy w piątek wyruszyli pieszo z Tarnowa do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia, która wyruszy o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 46 zł, zapisy w zakrystii.
4. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Wrona Bogusława, Wrona Małgorzata, Rosiek Agata, Malaga Barbara.
5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dziś i w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przygotowali wieniec żniwny i włączyli się w liturgię w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
7. Zachęcamy do lektury Pisma Św. i prasy katolickiej.
8. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
9.W poniedziałek 27.08.2018r. w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
10. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota – godz. 7.00;  środa i piątek – godz. 18.00.                                     
Szczęść Boże.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  w poniedziałek o godz. 20.00 nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca: Różaniec Fatimski, Msza św. i procesja z lampionami. We wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msz święte o: 7.00, 9.00 i 11.00. Błogosławieństwo ziół, kwiatów i wieńców żniwnych po każdej Mszy świętej. W piątek wspomnienie – św. Jacka, kapłana.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3.  W piątek 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. przy Katedrze tarnowskiej o godzinie 6.30. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pielgrzymów , zwłaszcza grupy pielgrzymującej z naszej parafii. Bagaże zawozimy we czwartek na godz. 17.00 do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni. Dnia 25 sierpnia jest organizowana autokarowa pielgrzymka na powitanie pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 46 zł, zapisy w zakrystii.   

4. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej.

 

5. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Ryba Anna, Ryba Paulina, Kuśnierz Beata i Jeleń Teresa.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

7. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

8. Bóg zapłać za gorliwą posługę w parafii ks. Jerzemu Kawikowi, za przykład duszpasterzowania, za serdeczne wprowadzenie nowego proboszcza do parafii. Z wdzięcznością będziemy polecać Go w naszych modlitwach.

 

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek – godz. 20.00,  wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00,  piątek-  godz. 18.00, środa i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: W poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego. We wtorek –wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. W środę – wspomnienie św. Dominika, kapłana. W czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

4. Zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast w niedzielę o godz. 7.00.

 

5. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

6. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

7. W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9.00, powitamy nowego proboszcza ks. Mariusza Żuczka.

 

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek,  wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00,   środa i piątek-  godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018r.
 
1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana i patrona proboszczów.
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. W czwrtek modlitwy o powołania do służby Bożej w kościele z racji pierwszego czwartku miesica  o godz. 7.00. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo do NSNJ rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami misje kościoła. Pierwsza sobota miesiąca i nabozeństwo do  Niepokalanego Serca NMP , modlitwy i pokój na świecie oraz w intencji adopcji dziecka poczętego i tych, którzy są zaangazowani w to dzieło w naszej parafii o godz. 7.00. 
5. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem miesiaca we środę o godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00.
6. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
7. Zapraszamy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy z bocheńską grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.30 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.
8. W poniedziałek zapraszam na spotkanie na godz. 20.00 członków Rady Gospodarczej.
9. W dniu  2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Trzeba nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca św. i przyjąć Komunię św.
10. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek,  wtorek,czwartek, sobota o godz. 7.00,   środa -  godz. 18.00, piątek o godz. 7.00 i 18.00. niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. We wtorek – wspomnienie św. Kingi – patronki diecezji. W środę – święto św. Jakuba Apostoła. W czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. Zapraszamy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy z bocheńską grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.30 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.

6. W najbliższy wtorek z parkingu o godz. 20.00 grupa dzieci i młodzieży naszej parafii wraz z opiekunami uda się na wakacyjny wypoczynek do Jastrzębiej Góry.

7. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na MIVA – Polska.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07.2018r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – NMP z Góry Karmel; we środę – św. Szymona z Lipnicy i w piątek błogosławionego Czesława, prezbitera.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Tarnowie i prace prowadzone w parafii.

5. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Przypominam, iż dnia 17 sierpnia po raz XXXVI wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł, druga osoba z domu 60 zł. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Szczegóły na plakatach lub na stronie internetowej pielgrzymki.

7. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Szymona od 15 do 22 lipca.

8. W najbliższy czwartek 19 lipca o godz. 18.00 na świetlicy odbędzie się spotkanie uczestników kolonii w Jastrzębiej Górze. Obecność obowiązkowa.

Natomiast w piątek o godz. 17.00 na świetlicy odbędzie się spotkanie Scholki Dziecięcej oraz Młodzieżowej. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości przyszli ci, którzy nie wyjechali na wakacje.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07.2018r. 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, we czwartek wspomnienie św. Brunona Bobifacego z Kwerfuru, biskupa i męczennika. W piątek święto św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.  

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek 13 czerwca zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Różaniec, Msza św. i potem procesja z figurką.

5. W piątek od godz. 19.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Dnia 17 sierpnia po raz XXXVI wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkowe chwile w swoim życiu. Tegorocznej wędrówce towarzyszył będzie O. Remigiusz Recław, znany rekolekcjonista i autor wielu konferencji internetowych. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł, druga osoba z domu 60 zł. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Szczegóły na plakatach lub na stronie internetowej pielgrzymki.

8. W przyszłym tygodniu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, środa godz. 18.00, wtorek, czwartek o godz. 7.00, piątek o godz. 20.00, sobota godz. 7.30 niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.07.2018r.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, we wtorek św. Tomasza, w piątek bł. Marię Teresę Ledóchowską.
  1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
  2. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i piątek od godz. 17.00.
  4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA. 
  5. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla niewiast.
  6. Zachęcam do udziału w Odpuście Tuchowskim – szczegóły na afiszu.
  7. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie na świetlicę uczestników wakacyjnego wypoczynku w Jastrzębiej Górze.
  8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, środa o godz. 18.00 , piątek o godz. 7.00 i 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Zrzut-ekranu-2018-06-11-o-13.01.33