Ogłoszenia parafialne

oglparaf

Uroczystość Trójcy Świętej - 11.06.2017r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Romana Sitko, kapłana i Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę Alberta Chmielowskiego, zakonnika opiekuna nędzarzy. 

We wtorek o godz.20. 00 Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.

3. W najbliższy czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu.   

W Boże Ciało Msze Święte o godz.7.00, 10.00 – procesja do czterech ołtarzy i po południu o godz. 16.00. W tym roku procesja pójdzie droga asfaltową główną w kierunku Lipnicy Murowanej i z powrotem. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego przejścia. O przygotowanie ołtarzy proszę: Ołtarz I – Centrum (posesja p. Antoniego Piechnika), Ołtarz II – Zadebrze (posesja p. Andrzeja Surówki), Ołtarz III – Strona Południowa (posesja p. Jerzego Kornasia), Ołtarz IV – Granice (poseja p. Jerzego Zelka).

Na procesję eucharystyczną proszę zabrać feletrony i sztandary (róże różańcowe, młodzież szkoły średniej, gimnazjum klasa III, gimnazjum klasa II, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Proszę rodziców, aby przygotowali i przyprowadzili dzieci komunijne – rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia).

Bardzo proszę by w tym dniu ministranci i lektorzy podjęli służbę według ustalonego grafiku.

Składka na tacę w Boże Ciało przeznaczone jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna w dni powszednie o godz. 18.00.

4. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 7.00, wtorek godz. 20.00, środa godz. 18.00, czwartek godz. 7.00, 10.00 i 16.00, piątek i sobota o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 5. Dziś w naszej parafii XI Parafialny Festyn Serca serdecznie zapraszamy do współnej zabawy. Startujemy o 14.00.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego– 4.06. 2017 r.

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Jutro tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz.7.00 i 18.00. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się w tym dniu w miarę możliwości uczestniczyć we Mszy św.
 3. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
 6. W tym tygodniu we środę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie LSO – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, a na godz. 18.00 SKC.
 7. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
 8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 7.00 i 18.00, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00.
 9. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca, serdecznie zapraszamy. Program jest dostępny w aktualnościach.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28. 05. 2017 r.

 

1. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa majowe do środy włącznie i od czwartku na nabożeństwo czerwcowe.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, we środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek św. Justyna – męczennika, z sobotę męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy, w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. – zakończenie okresu wielkanocnego i Komunii wielkanocnej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w środę od godz. 16.40 zaś w piątek w czasie GODZINY ADORACYJNEJ.

5. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Dziękuję serdecznie Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczania przejścia procesji w czasie Dni Krzyżowych. Bóg zapłać za wykonanie zaplecza sanitarnego na Starej Plebanii. Dziękuję także dzieciom rodziców pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 18.00, piatęk godz. 7.00 i 18.00, czwartek, sobota o godz. 7.00 w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

8. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   21-05- 2017

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. W piątek św. Filipa Nereusza - kapłana. W piątek także rozpoczniemy nowennę  przed uroczystością Zesłania Ducha św. prosząc o dary Ducha św. dla siebie i naszych bliźnich. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. W poszczególne dni udamy się z procesją: w poniedziałek w kierunku Gór do pana Romana Karnafała, we wtorek na Zadebrze i we środę w kierunku cmentarza. Straż Pożarną proszę o pomoc w bezpiecznym przejściu procesji.

5. We wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

8. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 (Msza św. na cmentarzu).

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA   2017-05-14- 2017-05-21

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. We wtorek przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Torturowany przez Kozaków nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W tym dniu módlmy się w intencji Biskupa Ordynariusza, któremu patronuje św. Andrzej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele.

5. We środę na 17.00 zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. Spowiedź św. tych dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 8.30. Bardzo proszę o zachowanie właściwego porządku w czasie tej uroczystości.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-05-8 - 2017-05-14

 

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe również dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

2. Przeżywamy w Kościele 100 – rocznicę Objawień Fatimskich. Z tej racji zapraszamy od maja do października każdego 13 – miesiąca na Nabożeństwa Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnie Mszę św. o godz. 19.00, a następnie Różaniec Fatimski z postawami fatimskimi i procesją światła.  

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w kościele – spowiedź próbna.

6. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. będą obchodziły dzieci klasy III. Spotkanie w piątek po Mszy św.

8. Dnia 24 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Czchowie przy cmentarzu św. Anny będzie podstawiona ciężarówka po odbiór makulatury i kolorowego złomu na misje.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 19.00, czwartek godz. 18.00, piątek godz. 18.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. 

10. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Spotkanie organizacyjne we środę 10 maja o godz. 20.00 na świetlicy gminno – parafialnej.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA       2017-04-30 - 2017-05-07

 1. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa dzisiaj Niedzielę Biblijną, która, rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcam do czytania w rodzinach Pisma Świętego.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:

we wtorek: Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 

w środę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. 

w czwartek: Św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków

 w sobotę: Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. We wtorek zapraszam na Mszę św. wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast w piątek na godz. 19.00 ministrantów i lektorów.

5. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj, w którym codzienniezapraszam na nabożeństwo Maryjne, szczególnie dzieci i młodzież. I tak w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek klasę V i VI, w środę klasę Ig, czwartek klasę IIg w piątek klasę IIIg.

6. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem miesiąca w poniedziałek o godz. 18.00 (klasa III i IV), we wtorek o godz. 16.45 oraz w piątek podczas Godziny Adoracyjnej o godz. 18.00.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19.00, wtorek godz. 18.00, środa godz. 7.00, 9.00 i 11.00 (nabożeństwo majowe), czwartek godz. 19.00, piątek godz. 7.00 i 19.00, sobota o godz. 19.00 i niedziela godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

8. W najbliższą niedzielę 7 maja zapraszamy do obejrzenia Misterium o śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem p. Dominiki Czarneckiej. Wystawione będzie przed Mszą św. o godz. 8.40 i 10.40.

9. Dnia 11 czerwca 2017r. w naszej parafii odbędzie się już XI Parafialny Festyn Serca. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA         2017-04-23 - 2017-04-30

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Słowa wdzięczności kieruję do wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Bóg zapłać za poświęcony czas i pomocną dłoń. Dzisiaj rozpoczyna się także w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.

3. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada: 

jutro: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; uroczystość jest przeniesiona w tym roku na poniedziałek.

 we wtorek: św. Marka, Ewangelisty.

 w sobotę: św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. Składam Bóg zapłać za prace wykonane w ubiegłym tygodniu przy remoncie posadzki oraz za ofiary złożone na służbę kościelną.

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, czwartek i sobota o godz. 7.00, wtorek, środa i piątek o godz. 19.00.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO     2017-04-16 - 2017-04-23

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, za jego posprzątanie oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim wynagrodzi poniesiony trud obfitością Swego błogosławieństwa. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę Wielkanocy, niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie odmawiana nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Poniedziałek Wielkanocny przed Mszy św. o godz. 7.00. W pozostałe dni po Mszy św.
 3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych złożymy ofiary na KUL i Papieską Akademię Teologiczną.
 4. W drugim Dniu Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 11.00 Sakrament Bierzmowania przyjmie młodzież klasy IIIg.
 5. We środę na godz. 17.30 zapraszam uczniów klasy II g. wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się na świetlicy.
 6. We środę także zapraszam na godz. 20.00 na plebanię wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas.
 7. W piątek o godz. 14.30 odbędzie się egzamin uczniów klasy IIg. przed przejęciem sakramentu Bierzmowania.
 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
 2. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, sobota o godz. 7.00, środa, czwartek, piątek o godz. 19.00.