Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245 

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

1. Dziś Święto Narodowe i 100r. odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę okoliczność odmawiamy modlitwę za Ojczyznę i śpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”, a o godz. 12.00 zabrzmią dzwony kościołów. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej świątyni na godz. 10.30 na przedstawienie patriotyczne pt. „Opowieść św. Urszuli Ledóchowskiej o Polsce”, przygotowane przez młodzież wraz rodzicami. Po nim ok. godz. 11.00 będzie Msza św. za naszą Ojczyznę. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męczennika. We wtorek – św. Benedykta i towarzyszy, męczenników. W sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich. Na rzecz najbiedniejszych będą rozprowadzane przez Caritas „Chlebki Miłosierdzia”. Także za tydzień, będziemy gościć ze słowem Bożym O. Polikarpa z Ukrainy. Modlitwami i ofiarami na tacę będziemy wspierać jego ewangelizacyjną posługę.

2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w tym uroczystym dniu.

3.W środę o godz. 16.00 w kościele zbiórka dla kandydatów do ministrantury. Na Mszę świętą zapraszam rodziców wraz dziećmi z klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4. W piątek o godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami: we środę i piątek o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 6.30.

6. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą Pani: Elżbieta Janicka, Renata Strączek, Maria Mida, Dorota Mida.

7. Pan Sołtys informuje, że IV rata podatku rolnego i opłaty śmieciowe będą pobierane we środę i czwartek (tj. 14 i 15.11).

8. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie składa serdeczne podziękowania i obietnicę modlitwy za dobroczyńców, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych, swoimi ofiarami do puszek wsparli funkcjonowanie naszego diecezjalnego seminarium.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę.

10. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

11. Msze święte w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00, we środę i piątek o godz. 17.00

Szczęść Boże.