Ekstremalna Droga Krzyżowa Tymowa- Limanowa

PLAKAT EDK

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Możesz zgłosić się do EDK i odkryć nową formę duchowości!

Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja przeżycia wielkopostnego nabożeństwa w sposób niekonwencjonalny –doświadczając trudu i przełamując własne słabości. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Idea takiej formy modlitwy istnieje już od kilku lat, szczególnie wśród młodych. W piątek przed Niedziela Palmową z wielu miejsc w Polsce, wierni udadzą się na poszczególne trasy, zdążając do różnych sanktuariów. Po raz drugi wyruszymy na trasę EDK  z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W tym roku przygotowane zostały dwie trasy: dłuższa - 45. km i krótsza – 40. km.  W zeszłorocznej EDK wzięło udział ponad 200 osób. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się ze swoimi słabościami, aby dołączyli 27.03.2015 r  do wytrwałych i wyruszyli na osobistą  drogę krzyżową. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej.  Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl.

EDK  z Tymowej do Limanowej Rozpocznie się mszą św.  27 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed  mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych pomocy potrzebnych uczestnikom. Proponuje się zabranie  drewnianego krzyża –będą przygotowane i rozdawane w zakrystii.

.

Informacje dodatkowe:  powrót z Limanowej we własnym zakresie. Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udzielają: Stefan Sowa (tel. 797 188 652) i Tomasz Leszczyński (tel. 503 906 678)