Program rekolekcji wielkopostnych 15.03 - 18.03.2015r.

Rekolekcje są okazją do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim.

W tym roku rekolekcje w naszej parafii poprowadził o. Antoni Zabawski, redemptorysta Dyrektor Misji i Misjonarz

Wspomnienia z rekolekcji dla dzieci i młodzieży

Pierwszego dnia ksiądz rekolekcjonista mówił o dziesięciu przykazań Bożych. O tym, jakie są mądre, ważne i potrzebne człowiekowi. I ukazywał, jak wielkie zło dzieje się, kiedy któreś z nich się odrzuca.

We wtorek ksiądz mówił o tym, że takie mieszkanie dostaniemy od Pana Boga w niebie, jakie Pan Bóg miał od nas na ziemi w naszych sercach, dlatego dobrze jest Panu Bogu oddać całe swoje serce. Ksiądz przypomniał też, że dobrego serca nie rozpoznaje się po wyglądzie, tylko po tym jakie jest ono dla innych.

Ostatniego dnia ksiądz mówił o tym, że dobrze jest mieć jakieś postanowienie po spowiedzi świętej. Te  postanowienia pomagają nam   nie  więcej  razy tego samego  grzechu.  Ksiądz opowiedział nam  historię  pewnego chłopca – Jurka , który po  pierwszej spowiedzi  świętej  postanowił, że  na  znak swojej czystości, będzie  nosił białe krawaty.  Krawatów nie splamił  grzech, tylko jeden  z nich  został  splamiony krwią – Jurka,  kiedy zginął  pomagając  w czasie wojny ludziom.  W tym dniu ksiądz opowiedział nam o Ani,  która postanowiła,  że będzie   chodzić  na  wszystkie majówki.  Ale jednego dnia  nie chciało się jej iść. Poszła jednak ale w czasie mszy zasnęła.  Śniło  jej się, że   wszyscy święci szukali po całym niebem  Pana Jezusa.  Nie mogli go znaleźć.  Spytali się  Maryi, gdzie jest Jezus. Ona  zaś odpowiedziała, że Pan Jezus  jest przecież razem ludźmi na majówce.  Ksiądz  chciał przez tą historie powiedzieć, że  w kościele, w czasie Mszy Świętej  naprawdę spotykamy Pana  Jezusa:  prawdziwego i żywego. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy jak najczęściej  uczestniczyli  we Mszy Świętej.  Ksiądz opowiedział  też o  dziewczynce, która nawróciła swoich rodziców   namawiając  ich  do  pójścia na Mszę Świętą .

Kalinka Czarnecka- uczennica klasy IV

Zdjęcia z rekolekcji dostęne są w galerii.

Program rekolekcji świętych:

Niedziela 15.03.2015r.
Kazanie na Mszach św. godz. 7.00, 9.00, 11.00 i kazanie pasyjne 15.00. Po Mszy św. o 9.00 nauka stanowa dla młodzieży.

Poniedziałek 16.03.2015r.
Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla młodzieży z Gimnazjum
Godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze Szkoły Podstawowej
Godz. 13.00 Wyjazd do chorych
Godz. 18.00 Msza św. i nauka dla wszystkich, a po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków.

Wtorek 17.03.2015r.
 Dzień spowiedzi świętej
Godz. 9.00 Droga Krzyżowa i nauka dla młodzieży z Gimnazjum
Godz. 10.30 Droga Krzyżowa i nauka dla dzieci ze Szkoły Podstawowej