Podsumowanie kolędowania misyjnego

DSC 1147

W tym roku udział w kolędzie misyjnej wzięło udział 60 dzieci naszej parafii. Kolędnicy odwiedzili ponad 400 rodzin. Uroczyste rozesłanie kolędników misyj­nych odbyło się w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia. Przez kolejne dwa dni osiem grup z opiekunami i ze śpiewem „Ma toto ti amolenge” odwiedziło domy Tymowej. Parafialne podsumowanie kolędowania odbyło się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 9.00. Natomiast 10 stycznia w Dobrej odbył się XVII Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych.

Najpierw była się  Msza św. z udziałem ks. biskupa ordynariusza, później obejrzeliśmy film o dwóch projektach realizowanych przez kolędników w Afryce. Następnie rozstrzygnięto misyjne konkursy. Ważnym punktem programu było spotkanie z ks. Mateuszem Dziedzicem.

Ks. Bp Jeż podczas Mszy św. podziękował kolędnikom misyjnym, katechetom, opiekunom, księżom i siostrom zakonnym za zaangażowanie w dzieło Kolędników Misyjnych oraz wszystkim rodzinom i osobom, które przyjęły misyjne grupy kolędnicze.

Tego dnia odebraliśmy z rąk księdza biskupa ordynariusza specjalny dyplom oraz nagrodę rzeczową  za udział w konkursie na ułożenie tekstu i melodii hymnu kolędników misyjnych. Nasze koleżanki Natalia Karpiel, Patrycja Barwiołek i Karolina Bednarek biorące udział w Konkursie „WIARĘ W CHRYSTUSA PRZYPIECZĘTOWALI KRWIĄ” uzyskały kwalifikacje się do dalszego etapu. W nagrodę spędzą trzy dni ferii zimowych w domu rekolekcyjnym w Czchowie na Kozieńcu, gdzie odbędzie się dalsza część konkursu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mcdonalda na frykasy ufundowane przez księdza proboszcza.