Niedziela Świętej Rodziny

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (…) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8).

W niedzielę 29 grudnia  w dniu Święta Świętej Rodziny o godz. 11.00  ks. Piotr Grzanka sprawował Mszę Świętą w intencji małżonków. Po odczytanym Liście Pasterskim Episkopatu Polski na niedzielę Świętej Rodziny obecni na Mszy św. małżonkowie podając sobie prawe dłonie odnowili złożone przed laty przyrzeczenia małżeńskie. Zebrani uczcili brawami to wydarzenie. Ksiądz Piotr dodał, że jest to doskonała okazja do powierzenia siebie nawzajem Bogu, ale także do dania świadectwa, że w obecnych czasach można pozostać wiernym złożonym przyrzeczeniom małżeńskim.

Życzył by ta  miłość cierpliwa, łaskawa, dająca nadzieję pomagała kroczyć przez życie, mimo różnych czasem  trudnych sytuacji. Pozwoliła dzielić radości i troski. Podkreślił, że prawdziwa miłość przetrzyma wszystko gdy do wspólnego życia zaprosi się  Maryję, Jezusa i Świętego Józefa. Ze Świętą Rodziną  łatwiej wytrwać w miłości i wierności do końca.