Kolędnicy misyjni 2014r.

DSC 0829

Tradycją już się stało, że w święto św. Szczepana odbywa się rozesłanie kolędników misyjnych. W naszej parafii liturgia rozesłania miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 9.00. Błogosławieństwa dzieciom i młodzieży udzielił ks. biskup Stanisław Salaterski. Kolędnicy przygotowali liturgię, przedstawili krótką scenkę nawiązującą tematycznie do hasła tegorocznej kolędy misyjnej „Ma toto ti amolenge – usłysz płacz dzieci”, otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani do „dzielenia się wiarą” i zbierania funduszy na cele misyjne po terenie naszej parafii.

Zebranymi ofiarami młodzi kolędnicy zapewnią wsparcie projektom  humanitarnym w Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Boliwii, Kazachstanie, Republice Konga oraz Indii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pieniądze będą przeznaczone na edukację dzieci, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za trud kolędowania. Rodzicom tych dzieci za pomoc i wsparcie w przygotowaniach i samej akcji. Serdecznie dziękujemy także wszystkim parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i serc przed kolędnikami.

DSC 0823

DSC 0790