Aktualności

Nowi ministranci

TVL 8150

Z wielką radością 23 listopada 2014 roku w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (patronalne święto liturgicznej służby ołtarza) na Mszy św. o godz. 9.00 wspólnota parafialna powitała ośmiu  nowych ministrantów. Obrzędu przyjęcia dokonał go ksiądz proboszcz Jerzy Kawik oraz ks. Piotr Grzanka – zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęto od początku września. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących, tzw. zbiórkach. W ich trakcie zapoznali się z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Mszy świętej.  
Nowi ministranci będą mogli odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary. Będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

Gratulujemy i życzymy owocnej służby przy ołtarzu Pańskim!

Oto nowi ministranci: Kamil Gnyla, Karol Strączek, Sebastian Kalarus, Jakub Bednarek, Szymon Wiśniowski, Jarosław Grzegorzek, Szczepan Bartosik i Mateusz Zgraja.

Zdjęcia w galerii.