Aktualności

XIV Dzień Papieski

TVL 6802

Niektórych ludzi nie da się zapomnieć, jednym z nich jest nasz Ojciec Święty, Jan Paweł II. Zapisał się w historii i w naszej pamięci jako człowiek ciepły, troskliwy i prosty. Człowiek pełen miłości, wiary i nadziei. Papież młodzieży, przez swoje słowa i czyny przyciągał do siebie i gromadził w jednej wspólnocie młodych ludzi. Pokładał w nich wielką nadzieję i wierzył, że zmienią świat na lepszy. Całe swe życie oddał Bogu i ludziom. Swoje słowa potwierdzał czynami. Nie uważał nikogo za gorszego czy lepszego, nie liczył się dla niego kolor skóry, wyznawana religia czy pochodzenie. Dla niego każdy człowiek był dzieckiem Bożym, które popełnia błędy, ale zasługuje na przebaczenie. Dał nam przykład jak przebaczać swoim wrogom, przebaczając swojemu oprawcy. Jest prawdziwym wzorem do naśladowania i na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielki. 

Właśnie o tym, o życiu i świętości naszego rodaka, Jana Pawła II, w dzień 36 rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża, przypomniała w montażu słowno- muzycznym młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

Sylwia J.