Opłatek dla Seniorów już za nami

DSC 0090

Okres Bożego Narodzenia, to dla wielu z nas najprzyjemniejszy czas roku. Spotykamy się w większym gromie rodzinnym, śpiewamy kolędy, oglądamy jasełka, a także uczestniczymy w spotkaniach opłatkowych .

Tego roczny opłatek dla seniorów rozpoczął się już tradycyjnie Mszą św. , którą odprawił proboszcz ks. Jerzy Kawik. Po Eucharystii zaprosił wszystkich do spotkania do szkoły. Tutaj dzieci, pod kierownictwem pani katechetki Magdaleny Bednarek, wystawy jasełka. Młodzi aktorzy, bardzo przekonywająco przedstawili okoliczności narodzenia Pana Jezusa. Przedstawienie toworzyły osoby składające się z PDMD. Pięknie śpiewali kolędy przy akompaniowaniu różnych instrumentów muzycznych, co mobilizowało do wspólnego kolędowania.

Wprowadzeni w odpowiedni nastrój uczestnicy spotkania, łamali się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Podczas posiłku przy ciastku i kawie przygotowanym przez panie z Caritasu wszyscy prowadzili ciekawe rozmowy. Ksiądz proboszcz zachęcał do śpiewania kolęd, by lepiej się śpiewało na akordeonie przygrywał pan Marek Kalarus. Opłatek, to jedna z nielicznych okazji do spotkania się, rozmów, wspólnego kolędowania, czy śpiewania piosenek z dawnych lat. Tym razem przybyło dużo więcej seniorów.

Zdjęcia w galerii.