Kolędnicy misyjni 2013r. – podsumowanie

DSC 0051

W tym roku udział w kolędzie misyjnej wzięło udział 60 dzieci naszej parafii. Kolędnicy odwiedzili ponad 400 rodzin. Uroczyste rozesłanie kolędników misyj­nych odbyło się w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia. Przez kolejne dwa dni sześć grup z opiekunami i z radosnym śpiewem „Samu bana ke kuha”, co znaczy, aby dzieci mogły usłyszeć odwiedziło domy Tymowej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone m.in. na rzecz dzieci głuchoniemych w Ka­merunie oraz pomoc chorym ze szpitala w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Parafialne podsumowanie kolędowania odbyło się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Natomiast 11 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy odbył się XVI Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych. Wzięło w nim udział ponad 2700 dzieci. Była Msza św., film o misjach, finał konkursów i spotkanie z misjonarzami. Z dziećmi spotkał się Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. - "To wielka radość i niecodzienny widok móc patrzeć dzisiaj na waszą rzeszę - liczne różnobarwne "morze" kolędników misyjnych. Wasz entuzjazm, śpiew i reprezentowane dzieło są jednym z najpiękniejszych darów ofiarowanych Nowonarodzonemu Jezusowi - mówił biskup w homilii.  Biskup przypomniał także, że dzieło "Kolędników Misyjnych" istnieje w Polsce od 1993 r. "Nie trzeba wyjeżdżać do Afryki, Ameryki Południowej czy też Azji, aby zrobić coś dla misji, aby stać się misjonarzem" - podkreślił. Ks. Bp Jeż podziękował kolędnikom misyjnym, katechetom, opiekunom, księżom i siostrom zakonnym za zaangażowanie w dzieło Kolędników Misyjnych oraz wszystkim rodzinom i osobom, które przyjęły misyjne grupy kolędnicze.

Tego dnia odebraliśmy z rąk księdza biskupa ordynariusza nagrodę główną – gitarę za przygotowanie hymnu dla tegorocznych kolędników misyjnych. Również trzy dziewczynki Aleksandra Strączek, Patrycja Barwiołek i Karolina Bednarek biorące udział w Konkursie „ŚLADAMI TARNOWSKICH MISJONARZY I KOLĘDNIKÓW W REPUBLICE KONGA” zakwalifikowały się do dalszego etapu. W nagrodę spędzą trzy dni ferii zimowych w domu rekolekcyjnym w Czchowie na Kozieńcu, gdzie odbędzie się dalsza część konkursu.

Ofiarodawcom i kolędnikom dziękujemy. Gratulujemy zaangażowania i sukcesów. Razem możemy „góry przenosić”, tak trzymać…

Obszerny fotoreportaż pod adresem  http://tarnow.gosc.pl/doc/1846211.Samu-bana-ke-kuha#gallery-1846268,  http://info.wiara.pl/doc/1846211.Samu-bana-ke-kuha.

Niebawem zdjęcia naszej grupy.