INFORMACJE PORZĄDKOWE na 25 stycznia 2014 r. - UROCZYSTOŚĆ KONSEKRACJI BISKUPÓW POMOCNICZYCH

1. Wszyscy zaproszeni przez biskupów nominatów Goście powinni przybyć do katedry najpóźniej do godz. 9.30 i zająć wskazane przez kleryków miejsca.
  2. Udział w koncelebrze będzie możliwy tylko dla wybranych przez biskupów nominatów kapłanów, którzy zostaną o tym poinformowani w formie pisemnej. Kapłani koncelebrujący ubierają się w auli Jana Pawła II przy katedrze. Przywożą ze sobą tylko alby.
  3. Wszyscy niekoncelebrujący kapłani uczestniczą w Mszy świętej w strojach chórowych. Familia papieska i kanonicy kapituł ubierają odpowiednią do posiadanej godności sutannę (pas) i  komżę  (mucet i dystynktorium). Pozostali kapłani również zakładają komżę. Przedstawiciele wyższych uczelni zakładają togi.
  4. Do godz. 9.30 do katedry będą wpuszczane tylko te osoby, które posiadają zaproszenie oraz wszyscy kapłani i siostry zakonne. Po godz. 9.30 będą mogli wejść wszyscy chcący uczestniczyć w uroczystości, ale tylko w miarę wolnego miejsca. Nawet imiennie zaproszeni Goście nie mają zapewnionych miejsc siedzących.
  5. Uroczystość konsekracji będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM oraz diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Ze względu na porę zimową nie przewiduje się telebimu na Placu Katedralnym.
  6. W procesji z darami zostaną przyniesione dary ofiarne tylko przez przedstawicieli poszczególnych stanów reprezentujących całą diecezją tarnowską (jedna wybrana rodzina, osoby konsekrowane, kapłani, klerycy i liturgiczna służba ołtarza).
  7. Przedstawiciele różnych parafii, instytucji, wspólnot i ruchów (kościelnych i świeckich), którzy nie otrzymali stosownych zaproszeń do udziału w konsekracji będą mogli złożyć życzenia i dary nowo wyświęconym biskupom w katedrze bezpośrednio po zakończonej uroczystości. Wszyscy imiennie zaproszeni Goście (zarówno duchowni jak i świeccy) uczynią to podczas spotkania przy stole w seminarium duchownym.
  8. Posiłek w seminarium rozpocznie się pół godziny po zakończeniu Mszy Świętej. Dla celów porządkowych na dołączonej do zaproszenia kartce będzie wskazane miejsce (sala) posiłku. Wszyscy kapłani biorący udział w konsekracji są zaproszeni na posiłek do seminarium.
  9. Parking dla zaproszonych Gości będzie przygotowany przy Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Solidarności oraz wzdłuż Seminarium przy ul. Piłsudskiego (bezpłatnie). Nie będzie możliwości parkowania na terenie Seminarium. W sobotę będzie obowiązywał również całkowity zakaz zatrzymywania i parkowania pojazdów na Placu Katedralnym i wokół katedry. Bardzo prosimy o bezwzględne podporządkowanie się służbom parkingowym.
  10. Ze względu na transmisję telewizyjną przedstawiciele innych mediów będą mogli robić zdjęcia i filmować w katedrze tylko z wyznaczonego dla nich miejsca. Poruszanie się po katedrze w czasie trwania uroczystości będzie niemożliwe. Uprasza się również wszystkich zaproszonych Gości, aby podczas Mszy św. nie korzystali z żadnych elektronicznych sprzętów (kamer, aparatów fotograficznych, smartfonów, telefonów komórkowych).

Żródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/kuria/komunikaty/4419.html